Wpis z mikrobloga

#druk #drukarnia #dtp

Potrzebuję przygotować projekt książeczki/broszury o kształcie i wyglądzie jak na grafice niżej.
Po otwarciu okładki chcę, aby poza krawędź całości rozwijała się na zewnątrz kolejna strona (trudno mi to wyjaśnić).
Ilość stron jak na wizualizacji. Okładka i strony nie muszą się różnić podkładem (tzn. całość będzie wykonana na tym samym, dość sztywnym podkładzie. Szyte pośrodku jedną lub dwiema zszywkami. Wymiar strony ~15cmx15cm.

Nie mam bladego pojęcia jak się zabrać za samo przygotowanie projektu. Każdą stronę przygotować osobno? Jak w maksymalny sposób ułatwić sprawę drukarni, aby bez trudu mogli wykonać taki projekt? Czy istnieją gotowe szablony dla takich dość nietypowych projektów?

Czy realizacja takiego projektu w ogóle jest możliwa?
CommanderStrax - #druk #drukarnia #dtp

Potrzebuję przygotować projekt książeczki/bro...

źródło: book

Pobierz
  • 6
@CommanderStrax: Jeśli dobrze rozumiem, to chcesz zwykłą broszurę - jedyne urozmaicenie to skrzydełko na okładce?
Do zrobienia - ale skonsultuj z drukarnią w której będziesz to robił ograniczenia ich sprzętu.
Pierwsza kwestia - długość skrzydełka okładki.
Druga - gramatura papieru.
Projekt przygotowujesz normalnie, okładka i środek osobno.
@t-tk

chcesz zwykłą broszurę - jedyne urozmaicenie to skrzydełko na okładce

W zasadzie dokładnie tak. Obawiam się głównie tego, że to skrzydełko też musi być wypełnione treścią. Od strony czysto technicznej wiem niewiele o możliwościach urządzeń drukarskich, stąd moje wątpliwości
@CommanderStrax: Ale zapewne miałeś w ręku książkę ze skrzydełkami.
Na początku to wszystko jest kartką, którą można zadrukować z obu stron ;)
Potem dochodzą pewne ograniczenia - ale o tym pogadaj z kimś u kogo chcesz to zrobić.
@CommanderStrax no to nieduży, czyli w grę wchodzi tylko druk cyfrowy. Teoretycznie można się z tą twoją okładką + skrzydełkiem zmieścić na arkuszu sra3+ więc to jest punkt wyjściowy dla Ciebie w poszukiwaniach.