Wpis z mikrobloga

Remontuje aktualnie łazienkę i mam problem z licznikami wody ciepłej i zimnej.
Mianowicie, szacht z rurami wychodzi idealnie tam, gdzie ma być kabina prysznicowa.
Chciałbym uniknąć robienia rewizji w kabinie prysznicowej (i dopasowanie kafelków pod drzwiczki) i jest plan przeniesienia liczników trochę w prawo ale…
To dodatkowy koszt, musi być zgoda Wspólnoty, oraz zabudowa liczników zasłoni mi część kabiny co utrudni jej czyszczenie.
Głowie się i troje jak to zrobić i nic mi nie przychodzi do głowy.
Dom jest stary z lat 50 i po lewej i prawej stronie są kominy wentylacyjne od nieistniejących piecyków gazowych, co wyklucza „kucie” głębokie w ścianie.
Liczniki tak mi zainstalowali majstry w czasie wymiany pionów kanalizacyjnych.
Może któryś z Mirków Budowlańców doradziłby jak optymalnie rozwiązać ten problem?

#remontujzwykopem #remont #budowa #pytaniedoeksperta
dymaczdusz - Remontuje aktualnie łazienkę i mam problem z licznikami wody ciepłej i z...

źródło: PXL_20240411_234641480

Pobierz
  • 9
@2xpapanalepiku: Też o tym myślałem (liczniki miały być tylko niżej). Na tej wysokości planuje zrobić półkę z zabudowy a nad zabudową powiesić szafkę. Drzwiczki rewizji wychodzą wtedy idealnie na lewym górnym rogu zabudowy kibelka (nie wiem czy takie drzwiczki można w takim miejscu zrobić).
Do tego akurat 20 cm głębiej są już kominy wentylacyjne( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dymaczdusz: jestem amatorem w temacie PEX, osobiście dał bym rury i kształtki typu PP, ewentualnie wzmocnione, to jest moment roboty ogarnąć taką pajęczynke. Można wszystko przygotować na boku i na koniec wpiąć śrubunkami
Podejścia od pionu do liczników daj w jakiejś otulinie żeby nie było na sztywno, dodatkowo będzie izolacja termiczna.

czy takie kolanko na rurze PEX, które mam powyżej zaworu mogę przekręcić o 90 stopni?

Ryzykowna sprawa, bo wtedy delikatnie
  • 0
@2xpapanalepiku no właśnie ja mam podejście do mieszkania na PEXach i kiedyś robiłem instalacje ale to krótkie odcinki i dwa kolanka. Dobislnstalacji PP z kolei nie mam grzałki.
Otuliny, haczyki noni materiały mam. Te liczniki mnie tylko wkurzają, bo muszę znaleźć idealne miejsce dla nich i jeszcze kafle muszą się wgrać akurat w otwór rewizyjne. Stoję przez to z robotą.
Popróbuje w weekend jak to będzie się zachowywało.