Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w wydaniu live podcastu politycznego Onetu "Stan Wyjątkowy", w trakcie, którego można zadawać pytania prowadzącym, przebiłem się z pytaniem ws. kredytu 0%. Dyskusja była średnio rzeczowa, ale ze strony dziennikarzy padły następujące stwierdzenia:

1. To spowoduje wzrost cen i już widzieli oferty, gdzie ceny były podnoszone;
2. Może tak ten kredyt ukształtują, żeby mało ludzi do dostało;
3. Jedna z osób (Dominika Długosz) była na spotkaniu "off the record" z Hetmanem, gdzie tłumaczył, jak ma to działać. Wydawało jej się to sensowne i że aż tak negatywnych skutków to nie spowoduje, ale w przypadku bk2% było tak samo, a się skończyło, jak się skończyło.
4. Można to odebrać tak, że to nie jest pomoc ludziom, tylko wsparcie deweloperów.
5. Co najważniejsze - padło wprost, że jest to dla koalicji rządzącej ryzyko polityczne, niekoniecznie im się to opłaci.

Zapytałem w kontekście tego, czy kredyt 0% spowoduje spadek poparcia u młodych wyborców (zdemobilizuje ich do głosowania na koalicję lub w ogóle do głosowania). Live był na YT, dałem też komentarz dot. dopłat do kredytów - proszę o jego łapkowanie i dodawanie swoich (dyskusja o kredycie 0% od 53:30):

https://www.youtube.com/watch?v=ksamjLkbEmY&lc=UgwqIEPE2g9lECtdnVp4AaABAg

Proszę mirków aktywnych na Twitterze o postowanie także pod postami tych dziennikarzy tworzących ten podcast ws. kredytu 0% - "ziarno zasiane" w ich głowach, więc trzeba grzać dalej temat. Ci dziennikarze to totalny mainstream, może i do nich się do przebije i jakiś artykuł skrobną, że politycznie ten kredyt 0% nie wyjdzie na dobre koalicji (regularnie gadają z politykami). Poniżej dziennikarze i ich konta na twitterze (X):

Dominika Długosz - https://twitter.com/domi_dlugosz
Kamil Dziubka - https://twitter.com/KamilDziubka
Beata Lubecka - https://twitter.com/BeataLubecka
Andrzej Stankiewicz - chyba nie ma konta

#nieruchomosci #sejm #polityka #tuskwywalkredytzeroprocent #koalicjadeweloperska
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tutaj ten cwel Kukucki odpowiedział co myśli o młodych wyborcach - ma ich za debili i odwraca kota ogonem jakby nie rozumiał o co chodzi


@wredny_bombelek: a na początku stycznia wypowiadał się negatywnie odnośnie BK2% i e.w 0% 2-3 tyg w ministerstwie i już zmieniona retoryka.
  • Odpowiedz
padło wprost, że jest to dla koalicji rządzącej ryzyko polityczne, niekoniecznie im się to opłaci.


@Jankowalski715:
To jest bardzo ciekawy argument.
Koalicja rządząca musi pamiętać, że wybory parlamentarne wygrała elektoratem 'negatywnym', który głosował anty-pis,
Jak młodzi zobaczą, że w ciągu roku przez decyzje polityków mieszkanie 50m w okolicy gdzie w przyszłości chcieliby zamieszkać zdrożeje 100-200k zł to odechce im się głosować i pis wróci bez problemu do władzy z hasłami
  • Odpowiedz
No nie za bardzo.


@Yuri_Yslin:

Byli tacy, co mówili, że Komorowski bez problemu wygra w 2 turze. Też należysz do tej grupy?
Pis ma mocny elektorat i to dzięki mobilizacji młodych udało się z nim wygrać (ogólna frekwencja 73%).
W przypadku rosnących proprawicowych poglądach w europie może być coraz ciężej.
  • Odpowiedz
@CzarnaSylweta: Po prostu nie rozumiem argumentu, że młodzi pójdą głosować na Pis, bo im Tusk Bk0% wprowadził. Kaczyński wcześniej wprowadził im jeszcze gorsze BK2%, więc jaki sens ma głosowanie na niego? To już lepiej na konfusów głosować.
  • Odpowiedz
Po prostu nie rozumiem argumentu, że młodzi pójdą głosować na Pis


@Yuri_Yslin:

Gdzie ja napisałem, że młodzi będą głosować na PiS?
Młodzi po prostu nie będą szli głosować, bo im motywacja spadnie.
A część elektoratu będzie głosować na prawicowe twory typu Konfederacja, które chętnie pójdą z PiS w koalicję.
  • Odpowiedz
Zapytałem w kontekście tego, czy kredyt 0% spowoduje spadek poparcia u młodych wyborców (zdemobilizuje ich do głosowania na koalicję lub w ogóle do głosowania). Live był na YT, dałem też komentarz dot. dopłat do kredytów - proszę o jego łapkowanie i dodawanie swoich (dyskusja o kredycie 0% od 53:30):


@Jankowalski715: Masz rację że się przebiłeś, zwróciłem uwagę na to przy tej paplaninie o polityce :) Pytanie jak wychodzą im badania
  • Odpowiedz