Wpis z mikrobloga

Ta debata nie ma kompletnie sensu, zwłaszcza zaproszenie Jakiego, który wręcz słynie z manipulowania danymi bądź zwyczajnemu kłamaniu.
Doktor Chocian też niestety idzie w manipulacje, choćby mówiąc o tym, że Chiny budują elektrownie węglowe o mocy większej niż cała Polska... No kłamstwo, Chiny głównie robią repowering, czyli po prostu wymieniają stare elektrownie na nowe, a przy okazji rocznie instalują 2x więcej mocy z OZE i obecnie są światowym liderem, instalując 50% GLOBALNEGO OZE.
Z drugiej strony aktywistka, która nic nie wie o niczym i rolnik.
Chocian i Pandera powinni zostać a zamiast hołoty jak Jaki zaprosić ludzi, którzy w ogóle wiedzą o czym mówią i są w stanie wyjaśnić czemu w ogóle o Zielonym Ładzie rozmawiamy, po co on jest, jakie ma jasne i ciemne strony, ale te realne, a nie wyssane przez Jakiego z dupy.
#kanalzero
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@KekistaniRefugee: Rośnie, głównie przez wydajniejsze elektrownie. Tylko jest to tymczasowe rozwiązanie, bo mają plan długoterminowy na odejście od paliw kopalnych w ciągu najbliższych 30 lat i go realizują, w 2023 moc z OZE przekroczyła ilość mocy z węgla a do 2026 mają plan przekroczyć całkowitą produkcję z paliw kopalnych (czyli ropy, gazu itd).
Idąc logiką Jakiego i Chociana, Chiy sabotują własną gospodarkę.
  • Odpowiedz
@Tasde czyli w Chinach emisja rośnie, a w Europie maleje. Wciąż globalna emisja rośnie. 30 lat to wróżenie z fusów, do tego czasu mogą przejść nawet dwie wojny światowe, każdy "specjalista" który prorokuje co będzie za 30 lat to zwykły szarlatan a nie naukowiec. Myślę że Europa pozna prawdziwe plany Chin jak przeniesie do końca swoją produkcję do Chin, eurokraci mogą się srogo zdziwić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@KekistaniRefugee:

30 lat to wróżenie z fusów, do tego czasu mogą przejść nawet dwie wojny światowe, każdy "specjalista" który prorokuje co będzie za 30 lat to zwykły szarlatan a nie naukowiec

Co to za brednia? Na tej zasadzie nie ma co budować elektrowni jądrowych czy CPK, przecież te plany są na dużo dłużej niż 30 lat.

Myślę że Europa pozna prawdziwe plany Chin jak przeniesie do końca swoją produkcję do Chin
  • Odpowiedz
  • 2
@huntforfur: Zasadniczo chłop co otworzy morde to kłamie, nawet kłamał na swój temat, że on jest w parlamencie żeby deregulować rynek a pochodzi z ugrupowania, które reguluje nawet kiedy do sklepu można iść.
Ale merytorycznie coś co zapadło mi w pamięć z tego bełkotu: Moglibyśmy z własnych źródeł mieć najtańszą w Unii energię z węgla gdyby nie ETS.
Pierwsze kłamstwo: Z własnych źródeł to my nawet nie potrafimy zaspokoić własnych potrzeb.
  • Odpowiedz