Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@camelpasza w sensie ja nie mogę znaleźć żadnych potwierdzonych dowodow, a jeśli mówimy o tym samym filmie to też tam było to tak średnio udowodnione, aż mi się głupio zrobiło, ze się z papaja śmieje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Tylko_Seweryn to Ty się zesrales, ja od 5 lat mam poglądy nihilistyczne, a szukam po prostu dowodów żebym mógł legalnie bez wyrzutów sumienia szkalować papieża dalej,idź se tam pospam tym xd na nietematycznych
  • Odpowiedz
@Koksixk: twardych dowodów nie ma i zapewne nie będzie, bo wszystko jest w Watykanie zamknięte na 4 spusty. Ale są bardzo mocne wskazania, relacje, poszlaki. Generalnie to albo był wspaniałym i ogarniającym papieżem I ukrywał to świadomie, albo o niczym nie wiedział i był kiepskim papieżem, który nie ogarniał co się w okół niego dzieje. Obie opcje nie wyglądają najlepiej. Dalej, poza dokumentami, które wskazują, że widział i krył jeszcze jak
  • Odpowiedz
@rzuf22: @Koksixk

Nie ma takiego dowodu, jest nagroda pół miliona funtów dla człowieka, który wskaże cień dowodu, że papież wiedział o tym co sie dzieje w kościele. (…) Istnieje ogromna możliwość, że nie wiedział. Jest nawet taka wypowiedź Dziwisza, który zrobił tę słynną konferencję. Powiedział zmęczony do swojego adiutanta: „zrobiłem coś strasznego, ale imię papieża pozostanie nieskalane”. Z tego można by wnioskować, że on po prostu nie raczył papieża o tym
  • Odpowiedz