Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#samochody #motoryzacja
Z anonimowego, bo nie chcę by to było odebrane jako chwalenie się pieniędzmi. Człowiek pierwszy raz w życiu ma możliwość wzięcia auta za te 150-200 tys. to okazuje się że wszystkie samochody, które mu się podobały całe życie, gdy musiał zadowalać się używkami nie istnieją: Mondeo, Laguna/Talisman, Citroen C5, Accord... Zamiast tego wszędzie te głupie SUVy.
Poradźcie mi, czy jeśli chcę mieć zwykłe, duże klasyczne kombi to faktycznie zostają mi już tylko albo auta niemieckie albo peugeot 508, który też mi się nie podoba?
Dowiedziałem się, że już nawet Mazdy 6 nie można zamówić, ewentualnie da się kupić jakieś ostatnie z placu... Giulia tylko sedan. Camry też tylko sedan, do tego brak diesla. Czyli co? Zostaje mi Superb Albo Passat? Czy może coś przeoczyłem?
W nieciekawą stronę idzie motoryzacja.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
  • Odpowiedz
peugeot 508, który też mi się nie podoba?


@mirko_anonim: wygląd wyglądem, nie patrz tam lepiej na paletę silnikową...

Niestety rynek motoryzacyjny się zepsuł. Coraz ciężej kupić normalne auto, wszyscy wciskają suvy dla januszy.
  • Odpowiedz
Zamiast tego wszędzie te głupie SUVy.


@mirko_anonim: Przepraszam, ale po przeczytaniu twojej wypowiedzi nie jestem w stanie absolutnie brać tego na poważnie, twój wpis brzmi jak wypowiedź rozpieszczonego dziecka które wybrzydza (do czego masz oczywiście prawo) bo nie ma jego wymarzonej zabawki w sklepie, już nawet nie pisząc o tym iż modeli takich jak Camry lub Giulia absolutnie nigdy nie produkowali w kombi a jeśli chodzi o te złe Niemieckie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To jeszcze dodajmy że pug 508 ma tylko 130 konne silniki benz/diesla i 225 konną hybrydę (bardzo drogą).

Nie wiem co głupiego jest w suvie bo taki hyundai tucson jest bardzo fajnym autem za rozsądną cenę.

Jakbyś szukał fajnego kombi to chyba a4 pod to podchodzi. Wyprzedaż 2023 chyba się już skończyła ale na stronie https://gotowedoodbioru.audi.pl/ wciąż są auta z rabatem o który nie trzeba się prosić
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: może volvo v60? Tylko nie wiem czy zmieścisz się w budżecie.
No i zostaje Octavia. Mniejsza od Superba, ale może ci wystarczy. Osobiście rozważyłbym też Stelvio.
  • Odpowiedz
już nawet nie pisząc o tym iż modeli takich jak Camry lub Giulia absolutnie nigdy nie produkowali w kombi


@Cztero0404: Panie, przecież 156 i 159 to jedne z najładniejszych kombi w tamtym okresie. Sam się dziwię, że Giulia nie jest dostępna jako sportwagon.
Camry faktycznie od wielu generacji jest jako sedan (kiedyś było kombi, w latach 90.), ale skoro Toyota mówiła, że miało ono zastąpić Avensisa, to jednak tego kombi
  • Odpowiedz
@Cztero0404: Otóż autor ma rację, motoryzacja idzie w nieciekawą stronę. Gość Ci pisze o klasie D a ty mu z corollą, kią ceed, hyuindaiem i30 i focusem wyskakujesz. Mogą sobie być powiększone ale wciąż jest to segment C
Z tej klasy z normalnymi silnikami to zostały same niemce plus volvo
  • Odpowiedz
@PaprykarzXL:

Otóż autor ma rację, motoryzacja idzie w nieciekawą stronę.

1. Nie ma racji, motoryzacja przez ostatnie 10-20 lat przeszła przez nigdy wcześniej tak naprawdę niespotykany postęp technologiczny, a wy to nazywacie pójściem w złą stronę bo coś wam się nie podoba.

Gość Ci pisze o klasie D a ty mu z corollą, kią ceed, hyuindaiem i30 i
  • Odpowiedz
1. Nie ma racji, motoryzacja przez ostatnie 10-20 lat przeszła przez nigdy wcześniej tak naprawdę niespotykany postęp technologiczny, a wy to nazywacie pójściem w złą stronę bo coś wam się nie podoba.


Postęp technologiczny to był do normy euro 5/6. Później się zaczeło zarzynanie samochodów w europie. Część jest wynikiem zmiany preferencji ludzi, którzy wolą suvy przez co spadła sprzedaż w innych segmentach a część wynika z coraz bardziej restrykcyjnych norm narzucanych przez UE, po których niektórzy producenci po prostu wyszli z rynku UE ze swoimi niektórymi modelami.

2. No tak przepraszam, że uraziłem uczucia religijne jakichś typów co wymyślają jak małe dzieci nie rozumiejąc, że tak naprawdę Mondeo to dziś tak naprawde Focus i po prostu im się 2 takich samych modeli praktycznie nie opłacało sprzedawać.


Choćbyś
  • Odpowiedz
@Golfinho Tucson mały w środku? xD Chyba w nim nie siedziałeś nigdy.

Wykończenie i design na najwyższym poziomie niebędące premium, masa miejsca i niska cena.

Faktycznie spalanie nie jest niskie ale w końcu to suv
  • Odpowiedz
Faktycznie spalanie nie jest niskie ale w końcu to suv


@cwlmod: Czyli masz wyższe spalanie w zamian za mniejszy bagażnik. Czyli w porównaniu do kombi zmiana na gorsze. Żadnych zalet. Szczęśliwie ja nie będę miał problemu jak OP, bo mi się Passat podoba.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Na czym ma polegać ten wyższy komfort? SUV jest mniej komfortowy pod każdym względem, oprócz wsiadania, ale to ma znaczenie dla ludzi w wieku 75+ ze sztucznym biodrem.

Użyteczna powierzchnia bagażnika jest mniejsza, bo auto jest krótsze. Może w litrach wyjdzie więcej, ale to żadna wygoda ładować bagaże jedne na drugie i za każdym razem jak coś potrzeba robić tetrisa.
  • Odpowiedz
Na czym ma polegać ten wyższy komfort?


@DerMitteleuropaer: Przejedź się, a nie pie*dolisz głupoty. Suvy sa popularne od 10 lat a ty dalej piszesz kocopoły jakby było nowością i nie wiedziałbyś o co chodzi xD

SUV jest mniej komfortowy pod każdym względem, oprócz wsiadania, ale to ma znaczenie dla ludzi w wieku 75+ ze sztucznym biodrem.

Baranie, suv jest bardziej komfortowy pod KAŻDYM względem. Co to w ogóle za tekst o dziadkach 75+? Wsiadanie jest łatwiejsze i koniec kropka. Do tego obsługa dzieciorów czy wyciąganie rzeczy z bagażnika robi
  • Odpowiedz
@cwlmod: Jeździłem wieloma samochodami i zawsze spośród blisko spokrewnionej pary buła-kombi, kombi okazuje się dużo lepsze (np. Kodiaq-Superb, Koleos-Talisman, V60-XC60 itd.). SUV nie ma żadnej wartości dodanej tylko nadmierną wysokość, która przeszkadza.
  • Odpowiedz