Wpis z mikrobloga

Mirki, używa ktoś zgrzewarki do ogniw #18650 itp kondensatorowej, typu :

US $94.27
https://a.aliexpress.com/_EzAnzsd
czy może cos takiej (coś czuję że to jest to samo, ale w stacjonarnej obudowie)
US $317.33
https://a.aliexpress.com/_EzJoafr
i może coś się wypowiedzieć?

1. napewno nie chce zgrzewarki tranformatorowej (budowałem takich wiele, minus=wywala bezpieczniki w wielu lokalizacjach, zwłaszcza jak instalacja nowa)
2. z powodzeniem używałem kweld i arduwelder z aku modelarskiego 4S 5.5Ah 120/240C - ale po ~3 latach aku jest trup, spuchł. Zakup dobrego nowego aku tego typu nie będzie tanie...
3. zgrzewarki na super caps nie używałem więc skoro i tak muszę wydać kasę to czy warto spróbować?

oprócz klasycznego zgrzewania blaszek do aku 18650 zdarza mi się zgrzewac pakiety lipo i lifepo4 z grubymi paskami wyprowadzonymi, więc chętniej widziałbym coś o większej mocy, niż "0.2 nikiel to ledwo ledwo"

#elektronika #elektronikadiy #warsztat
hrumque - Mirki, używa ktoś zgrzewarki do ogniw #18650 itp kondensatorowej, typu :

U...

źródło: temp_file2255558652750105721

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@hrumque probowalem zrobic na BCAP Maxwell 350F x6, ale albo byly uszkodzone, albo za male, ale jak zmienilem je na 12V AGM 18Ah to daje radę, uzywam Malectricsa do 0.2 i grubszych blaszek, a do okazjonalnego 0.1 takiej z wbudowanym aku, z ponizszego linka, wystarcza w zupelnosci do kilkudziesieciu zgrzewow pod rzad.

https://a.aliexpress.com/_EQOkU2d
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Issac no ja mam też od maletriks, ale w tym 3/4 sukcesu to źródło zasilania i złączki. na agm12v 17Ah bardzo zależało jak się aku trafił, na modelarskim 14 8v 240*5.5A goniło super puki aku było zdrowe.

BTW jakby ktoś chciał sobie sam zrobić to mam gole pcb od nich..
  • Odpowiedz
  • 0
udowana z mikrofali wybija bezpieczniki ...


@rybeczka: oj wywala, niestety. Zwarty transformator przy starcie na magnesowaniu rdzenia szczytowo pobiera grubo ponad 100A z sieci, jeśli masz "sztywną" instalację. Co prawda przez okres jeden, ale potrafi wywalić wszystkie Ski elektrodynamicznie z powodu prędkości narastania prądu.

Używałem "fabrycznych" jak i budowałem własne, w tym z przewijanymi trafami po obu stronach (by rdzeń nie wchodził tak mocno w nasycenie przy pierwszym okresie sieci),
  • Odpowiedz