Wpis z mikrobloga

Ehhhh, co za szambo. Mam pytanie do Was.

Skrótem: dostałem propozycję zatrudnienia w międzynarodowej firmie, zarobki o 30% brutto wyższe niż obecnie. Nowy pracodawca chciałby, abym spędził około 6 miesięcy za granicą (Niemcy) na zapoznanie się z kierownikiem, zespołem oraz pracą. Dostanę kartę firmowa, jednak nie wiem co konkretnie będę mógł sobie z niej opłacić. Docelowo po tym okresie powrót do Polski i praca z Katowic.

Tylko... Jakoś nie czuje tego wyjazdu, może gdyby był krótszy... Trochę smutno mi będzie rozstać się z dziewczyną na ten czas. UoP Polski, także będę zarabiał w PLN, kupował rzeczy na miejscu za Euro, tyle że dieta delegacyjna będzie.

Miał ktoś podobne doświadczenia? Obecnie pracuje full zdalnie również w korporacji.

#zalesie #pracbaza #korposwiat #praca #korpo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poproś o loty co 2 tygodnie do domu. Zaproś dziewczynę na weekend. Co do karty powinieneś dostać dokument odnośnie polityki firmy w tym zakresie.
  • Odpowiedz
@AFraDo: Kiedyś miałem podobny dylemat. Wyjechałem na delegacje tylko 1,5 miesiąca, a mogłem na 3. Do teraz tego żałuje. Z diety delegacyjnej można odłożyć konkretny hajs. Do tego to Niemcy, nie wiem jaka lokalizacja ale nawet z Dormundu (mocno na zachód) do Katowic masz 8h samochodem, czyli bez tragedii. Tak jak Ci mówili, ustal terminy powrotów, powinno się udać wytargować coś w stylu co 2 czy 3 tygodnie.
  • Odpowiedz