Wpis z mikrobloga

@Megasuper: @Grooveer @FENOMENALNY_CZARODZIEJ @ShowBiz jakby kogoś interesował oryginał a nie gówno clickbait z onetu to proszę.

TL;DR jak nie masz tarczy to przed ruskim bydłem możesz bronić się tylko mieczem wymierzonym w ich krytyczne punkty. Na co grymasi USA.

https://www.washingtonpost.com/opinions/2024/03/29/ignatius-zelensky-interview-ukraine-aid-russia/

“If there is no U.S. support, it means that we have no air defense, no Patriot missiles, no jammers for electronic warfare, no 155-milimeter artillery rounds,” he said. “It means we
pamiętaj, że jeśli Ukraina padnie to później ty możesz trafić do okopu z karabinem w ręku


@Grooveer: pamiętaj, że w przeciwieństwie do upadłego państwa ukraińskiego Polska jest członkiem NATO, którego moskiewski rzeźimieszek nie napadnie albowiem wie, że byłby to koniec zarówno jego osoby jak i gówno-państwa. Absolutnie nie boję się sowieckiej dziczy, nie są dla nas żadnym zagrożeniem - to tobie i innym ukrofilom zależy na atmosferze strachu tudzież niepewności aby
@Grooveer: Wyczekuję dnia, w którym Trump zostanie prezydentem i 💩 z tych twoich zapowiedzi (tzw. gówno-gróźb) będzie (σ ͜ʖσ) Zwróć uwagę, że Jego Ekscelencja Donald Trump chwalił Polskę za inwestycje w obronność, to nie nasz kraj był krytykowany za olewanie ustaleń NATO dot. wydatków na obronność.

I nie, nie trafię do okopów bo mieszkam w UK (σ ͜ʖσ
Ja wiem, że Polakom to się może wydawać dziwne ale są na świecie poważne państwa, które realizują swoje interesy bez względu na to czy ktoś o nich mówi ładnie czy brzydko ()


@SoplicaTadeusz: Ogólnie tak, ale w USA trwa kampania wyborcza, a Biden i tak już mocno wtapia. Co prawda głównie przez niepotrzebne poparcie dla Izraela, ale jeśli teraz pokaże uległą postawę wobec Ukrainy to nic mu
@Grooveer: xD, jak ty coś #!$%@? to nie ma #!$%@? we wsi. "Żeby cena ropy na świecie nie wzrosła", typie, na nią jakiś wpływ mają sankcje, czyli coś niezależne od Ukrainy. Uderzenia w rafinerie nie mają wpływu na rynek ropy, a paliwa, bo nie wiem czy wiesz, ale ropę trzeba poddać rafinacji, żeby zrobić z niej paliwo, więc jak już to tu się zwiększa podaż ropy, bo jest niewykorzystywana. Zresztą skala
@Grooveer: i następne kłamstwo. To, że pakiet pomocy jest zablokowany, to nie znaczy, ze tej pomocy nie ma, także materialnej (w mniejszej skali i z innych budżetów), czy też wojskowej (przecież bez np. satelit, AWACS i dronów NATO latających wzdłuż ruskiej granicy to Ukraińcy by byli ślepi i głusi.
@Grooveer: ale przecież przedmówca miał rację, to Demokraci, nie Trump, wpisali kwestię migracyjne do pakietu pomocy dla Ukariny. Ba, jest tam także pomoc dla Izraela, która Demokratom i Bidenowi z każdym tygodniem zaczyna coraz bardziej ciążyć, bo przebija się do świadomości Amerykanów ludobójstwo w Gazie.
To nie jest tak, ze przyszedł Trump i powiedział blokujemy. Tam jest masa takich wrzutek i przez to sprawa utknęła. Do czego łapy przyłożyli Demokraci.
Patrzysz