Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#praca #pracbaza #korpo #korposwiat

Cześć mirki,
W piątek dostałem wypowiedzenie w moim korpo - likwidacja stanowiska pracy.
Ktoś może podpowiedziec w jaki sposób zoptymalizować temat pod kątem otrzymania jakiś zasiłków/dodatkowych świadczeń? Nigdy się tym nie interesowałem, a widzę że jest tego dość sporo, z tym że w niektórych przypadkach się wykluczają.
Dodam, że jestem poważnie chory i muszę mieć ciągłość ubezpieczenia zdrowotnego.
Wiem, że na koniec okresu wypowiedzenia muszę dostać L4 i będzie wypłata z ZUS przez 3 miesiące. Ale co dalej??
W związku z chorobą mam też możliwość ubiegać się o rentę - to mi zagwarantuje ubezpieczenie i jakieś grosze. Czy ktoś się orientuje jak jest z ubezpieczeniem podczas tego L4 po zakończeniu okresu wypowiedzenia??



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przy każdym PIP jest coś takiego jak bezpłatna pomoc prawna. Przejdź się tam - chyba, że się dodzwonisz - i pogadaj, wszystko wyjaśnią. Ewentualnie w PUP możesz najpierw zapytać.
  • Odpowiedz
Wiem, że na koniec okresu wypowiedzenia muszę dostać L4 i będzie wypłata z ZUS przez 3 miesiące.


@mirko_anonim: tak tak to magiczne wykopkowe l4 na koniec wypowiedzenia, żaden urzędas w zusie się nie kapnie, żaden( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś ma historię choroby, a L4 nie jest naciągane to komisja go może cmoknac


@zielony_goblin: jak to się ma do opisu opa, no jest poważnie chory ale jak widać choroba nie przeszkadzała mu pracować - nie każda choroba kwalifikuje się do zwolnienia lekarskiego to raz, dwa że zus jak ma za coś płacić sam od razu postawi go przed komisję jeżeli oceni że l4 jest legitne to jak najbardziej może
  • Odpowiedz