Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin

Podoba mi się ta hossa. W niej już nikt nie udaje że krypto ma jakąkolwiek użyteczność, technologię zmieniająca finanse i płatności.
Po prostu ludzie kupują BTC żeby go trzymać na papierku w skrytce ETF albo na ledgerze, no bo przecież absolutnie to nie miało słuzyć do płatności XD. Za to altcoiny w top100 już same memecoiny, doge,shiba,ape,dogwifhat,bonk,pepe itp XD

krypto to gówno które zatonie jeszcze w tym roku, daję temu góra 1-2 miesiące
oczywiście taka opinia nie przeszkadza mi zarabiać na tym cyrku XD
WszechstronnyWykopek - #kryptowaluty #bitcoin

Podoba mi się ta hossa. W niej już nik...

źródło: bitcoinik_cover

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przecież nikt złotem już nie może płacić, a do tego było stworzone


@inkill: No właśnie można płacić złotem. Wchodzisz do sklepu, wyjmujesz złoto i każdy je przyjmie w zapłacie. A teraz zapłać 1000 pln bitcoinem. Musisz mieć specjalne urządzenia, do tego szybkie wahania kursu, na dodatek bitcoina nie obejrzysz, a monety są fizyczne.
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: w EU nawet banknotów 100e, 200e czy 500e w sklepie czy na stacji benzynowej nie chcą przyjmować. Jest zakaz i koniec, a co dopiero złotem xD
  • Odpowiedz
@inkill Nie. Ja piszę, że nieprawdziwy jest argument, iż BTC stanie się środkiem płatniczym dla przeciętnego użytkownika, bo trzeba być głupim, żeby płacić instrumentem spekulacyjnym kiedy jego zmienność jest tak duża i warto nawet 3 lata go trzymać aż do początku kolejnego cyklu wzrostowego.

Złotem też nikt w sklepie nie płaci, bo raz że mało kto zna jego aktualną wartość, a dwa że nie podzieli się go tak łatwo by zapłacić
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: to się zgadza. Jednak brak formy materialnej niczemu nie ujmuje kryptowalutom to raz. Dwa praktycznie wszystkie rozwinięte kraje pracują nad CBDC. Krypto będzie środkiem płatniczym. Możemy to nazywać kredytami, coinsami, tokenami czy po prostu wirtualną walutą. Usunięcie gotówki z obiegu załatwi sprawę. Teraz się przed tym bronimy-na szczęście skutecznie, jednak w perspektywie 50-100 lat raczej bez szans
  • Odpowiedz