Wpis z mikrobloga

Spadł mi garnek na płytę. Płyta indukcyjna uszkodziła się. Mam ubezpieczenie w CA, ale oczywiście ubezpieczenie według nich obejmuje chujemuje dzikie węże, kataklizmy i ufo, ale nie jak urwie się rączka od garnka i uderzy on w płytę indukcyjną.

Jak się od tego odwołać?

#ubezpieczenia #ubezpieczeniemieszkania #nieruchomosci
Sponsorowanyz500plus - Spadł mi garnek na płytę. Płyta indukcyjna uszkodziła się. Mam...

źródło: płyta pismo

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sponsorowany_z_500plus: Wykup byle g---o z banku, miej pretensje że nie chcą wypłacić.

Te wszystkie oferty bankowe są tworzone w jednym celu, ma być gówniany zakres i dzięki temu ma być tanio (albo i nie).

W 90% porządnych produktach ubezpieczenia domu/mieszkania zapłacili by bez zająknięcia za takie coś w podstawowym zakresie, a w części trzeba to dodatkowo wykupić (np PZU).
  • Odpowiedz
płyty indukcyjne to zło, na tym nie da się gotować xD


@Alzena: Używam płyty indukcyjne od kilku lat, i nie wyobrażam sobie wracać do gazu :D

Jedyne zło w tym całym poście, to gówniane ubezpieczenie bankowe.
  • Odpowiedz
@sayanek: zgadzam sie, tez myslalem ze wole gaz ale ni c---a. Same zalety, np:
Zajebiscie latwo utrzymac czystosc,
Nie ma jakichs januszy kominiarzy na mieszkaniu co chwile,
Wbudowane funkcje mierzenia czasu gotowania na palnikach
  • Odpowiedz
@Sponsorowany_z_500plus: byś musiał przeczytać w owu co oni rozumieją poprzez zdarzenia losowe na mieniu losowym. Ja mam coś takiego, że nawet jak mam jawne zaniedbanie to wypłacą. Tylko moje ubezpieczenie kosztuje prawie 500zł. Z poprzedniego wyjąłem 5000 bo kiedyś przy podlewaniu choinki nie zauważyłem, że jest pęknięty stojak i są uszkodzone panele.
  • Odpowiedz
@Sponsorowany_z_500plus: Ja osobiście mam np Compensa Na Allrisk z wszelkiego rodzaju stłuczeniami i ,,szkodami własnymi". Ostatnio mojej mamie co ma to samo spadł jakiś perfum na ceramiczną umywalkę, rozwaliło umywalkę (pęknięcie) i zalało troszkę szafkę(napuchła), bez zająknięcia po samych zdjęciach wypłacili.

Ale większość firm na rynku ma takie stłuczenie w zakresie Allrisk - od wszystkich ryzyk (tylko z nazwy) (jedne lepsze inne gorsze, ale wszystkie szerokie) Masz całą grupe VIG
  • Odpowiedz
Nie ma jakichs januszy kominiarzy na mieszkaniu co chwile,


@Kutafonix215: Tak jak wspomniał kolega wyżej, przegląd kominiarski musisz mieć tak czy siak, nawet jak nie masz komina bo musi być do wentylacji zrobiony.

że nawet jak mam jawne zaniedbanie to
  • Odpowiedz
@Sponsorowany_z_500plus: ubezpieczenie domu i mieszkania Proama.
Tak się nazywa. Ale tam masz pełno wariantów dla chętnych. Ja chodzę od kilku lat do cuk i mówię co chcę. Pracownik mi doradza i odradza. Teraz mi odradził wartę bo np. przy zalaniu wypłacają tylko przy zdarzeniu losowym, a jak np kiedyś się wkładało wąż z pralki do kibla i zapomniałeś to już nie. Proama wypłacą zawsze. Teraz mam agro ubezpieczenia i też
  • Odpowiedz
To się nazywa rażące niedbalstwo


@sayanek: masz rację.

Ja i tak powiedziałem, że wąż wyskoczył z pralki bo miałem trochę więcej metrów uszkodzonych np przy wejściu od śniegu czy tam deszczu więc wszystko pod jedno pociągnąłem.
  • Odpowiedz
Ja chodzę od kilku lat do cuk i mówię co chcę.


@Fanaticz: Ciekawostka którą usłyszałem od jednej byłej pracowniczki CUK, oni mają z góry narzucone które firmy mają proponować w danym tygodniu/miesiącu, bo te firmy im w tym czasie płacą ekstra prowizję :D I pracownicy tych firm potrafią chodzić po ich agencjach i sprawdzać czy faktycznie ich firma jest proponowana jako pierwsza (czy CUK wywiązuje się z umowy).
  • Odpowiedz
@sayanek: @PfefferWerfer wentylacji ofc musi być. Może czasem to inaczej wyglada, ale u mnie na najmie przeglądy wentylacji i instalacji gazowej to były dwie różne rzeczy. Z perspektywy czasu mam wrażenie jakbym co chwile kogos wpuszczał. Pomijam ze raz znaleziono nieszczelność i kuchnia była r-------a przez dłuższy czas (stary blok, wielka płyta).
  • Odpowiedz
Nie ma jakichs januszy kominiarzy na mieszkaniu co chwile,


@Kutafonix215: Aaa no tak gaz odpada, ale pisałeś o kominiarzu, a ten musi być tak czy siak :D

Kominiarza nawet trzeba mieć jak się ma nowy dom bez komina ogrzewany pompą ciepła.
  • Odpowiedz