Wpis z mikrobloga

Obecnie ryzen 5 2600, b450 tomahawk, 8 ramu 3200 mhz, gtx 1660
Chcę zrobić upgrade, tylko do CSa czasami żeby w miarę latał. Ryzena 5800x3d brać czy jakiegoś 5700x? Chlodzenie mam fortis 3.
No i do tego dokupię 8 ramu, a jak nie znajdę tej samej używki kości to wezmę 2x16.
#komputery
  • 9
  • Odpowiedz
@hexxx: Oczywiście 5800, przecież 5700 to tylko rdzenie, a nie szybki singiel kor, ktory jest ważniejszy do takich gierek.

No i do tego dokupię 8 ramu

Jak chcesz na maxa wycisnąć to też niech latają na 3800Mhz, najlepiej je wymienić i mieć 4 kości. Można zbić np Patrioty 4000 CL16 na 3800 Cl14.
  • Odpowiedz
@hexxx: Teoretycznie, a praktycznie 3800 prawie na każdej polecą, a nawet wyżej przy innych Ryzenach (np. 5500). Tylko wszystko zależy od ramu czy ma takie możliwości. Te 3733Mhz to takie minimum nawet jak się zła sztuka proca trafi i kontroler pamięci mu szwankuje.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: U mnie jak miałem 4x8gb Micon E die to bootowało nawet powyżej 4000, a z Samsung b-die 3800 raz mi sie udało zbootować, wchodzę do biosu i nawet nic nie zmieniłem i już nie wstało ponownie. Czasem nawet te 3733 nie chce wstać i muszę wyłącząć z zasilacza i poczekać chwilkę i wtedy od nowa trenuje i wstaje
  • Odpowiedz
@Rapsii: No nie do końca, zawsze minimalny fps i 0.1% lows są lepsze przy dobrze ustawionym ramie. Przy źle, mimo że "wstał" to nawet częściej są szarpnięcia. No ale co kto woli, ja mam wiedzę bo sam się męczyłem z pół roku nad tym więc mogę pomóc.
  • Odpowiedz