Wpis z mikrobloga

Pod dwóch miesiącach postanowiłem wrócić do baldurka, więc przede mną tworzenie kolejnej postaci: co polecacie? Jakieś ciekawe buildy, które nie są zbyt przekombinowane?

Oryginalnie grałem wojownikiem, potem fajnym buildem barda na kusze. Teraz rozważam paladyna albo jakiegoś maga. Z paladynem trochę się waham, bo może w końcu wezmę Mintharę.

Szukam buildów albo inspiracji ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#bg3 #baldursgate #baldursgate3
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iudex: Krasnoludzki obrońca/barbarzyńca jak chcesz zrobić fajnego tanka, w obu przypadkach szedłbym w dwarfa, jak paladyn to kawaler. Łowca łucznik i pójście w kusze. Sam teraz gram półorkiem kapłan/złodziej - postać bardziej "utility", sama w sobie nie jest najbardziej efektywna w mordowaniu, ale zapełnia 2 kluczowe role i masz olbrzymią swobodę w budowaniu drużyny, w dodatku chciałbym zobaczyć jak się gra kiedy najmocniejsze itemki idą nie do głównego bohatera.
  • Odpowiedz
@Iudex: grzybowy druid jest zabawny, robisz sobie grzybowe zombiaki i biega za toba taka halastra. Jest do tego calkiem mocny dzieki swojej grzybowej tarczy, jakkolwiek ona sie tam nazywa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LESNYBARB_PL Lubię jednak trzymać jakiś oręż w łapie, ale może jakiegoś Minsca przerobię w sumie.
@shiverr O. W ogóle krasnoludem chciałem zagrać też.
@Massiv Ucz mnie mistrzu jak to zmonotwać i wyposażyć, bo sam tego nie wykombinuję. Ale nie rozrozniam tez tych klas czarujących, niejasne są dla mnie te opisy.
@galian O, to jest już dla mnie przykład pojechanego builda, tam się raczej nie zapuszczę xD
  • Odpowiedz
@Iudex: warlock 2 / sorcerer 10, z warlocka masz najlepszy cantrip eldritch blast (na drugim levelu warlocka bierzesz inwokacje agonising blast i repelling blast), z sorcerera resztę czarów, obie klasy wykorzystują charyzmę jako spellcasting ability, dzięki temu też będziesz miał gadane, jakby co to jest wiki https://bg3.wiki/
  • Odpowiedz
@Iudex: na yt masz poradniki, nie chce mi się tyle pisać xD w skrócie od 1-5 lvl albo full paladyn albo full warlock, na 6 respec i 2-3 pierwsze poziomy w paladyna, tyle żeby smite dostać, reszta w warlocka i końcowy powinien mieć 4 w paladyna i 8 warlock.
  • Odpowiedz