Wpis z mikrobloga

Czy ktoś sprowadzał ostatnio z Tradingshenzhen (lub innego z ChRL) smartfon Xiaomi z romem eu? Chciałbym się konkretnie dowiedzieć czym różni się on od global jak i również od oficjalnego polskiego. A może ten który będzie oferowany w Polsce, chodzi konkretnie o xiaomi 14, to ten sam który oferowany jest w Chinach jako eu?

#xiaomi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trxm: xiaomi z dopiskiem china version, xioami.eu to wersja telefonu na rynek chinski, w ktorej chinczyk odblokowal bootloader i wrzucil rom xiaomi.eu lub jak wolisz miuipolska (bo to to samo).

Na taki telefon nie masz zadnej gwarancji w PL, bo xiaomi nie daje miedzynarodowej gwarancji na telefony z przeznaczeniem na rynek chinski. Do tego jesli cos nagrzebiesz i zablokujesz bootloader (co jak sie nie wie co sie robi jest mozliwe),
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@PurpleHaze: Nie mam zamiaru grzebać w romie. Interesuje mnie funkcjonalność (język, płatności itp.) w polskich warunkach. Jeżeli rom eu oferowany przez chińczyka jest identyczny jak w urządzeniach zakupionych w Polsce to mi wystarczy. Dzięki za info
  • Odpowiedz
Jeżeli rom eu oferowany przez chińczyka jest identyczny jak w urządzeniach zakupionych w Polsce


@trxm: gwoli jasnosci, xiaomi.eu/miuipolska to nie jest system, ktory dostajesz jak pojdziesz do polskiego sklepu i kupisz telefon.
To jest custom rom, na bazie chinskich beta wersji.

Co do funkcjonalnosci, a zwlaszcza platnosci NFC, to sugeruje forum miuipolska i poszukac co i jak. Co jakis czas google zmienia cos w zabezpieczeniach i trzeba pokombinowac.
  • Odpowiedz