Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak to kurde jest, że 4 lata temu kupowałem nowego Mercedesa za 165 tys zł. A dziś, gdy składałem zamówienie, za praktycznie ten sam model tylko po lifcie zapłaciłem prawie 230k ? Skąd taki skok cen? #motoryzacja #mercedes



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
@mirko_anonim: O plandemiach nie słyszałeś? Bogatsi mają być jeszcze bogatsi, a robakom-biedakom ma ledwo starczać od wypłaty do wypłaty. I niestety jest w tym sens, bo rozmnażają się przede wszystkim ludzie głupi. Ludzie mądrzy albo się nie rozmnażają, albo mają jedno dziecko.
Anonim (nie OP): Przyznaj się, że to chyba Twój tata kupował te Mercedesy, zarówno wtedy jak i teraz.
Bo gdybyś Ty miał do czynienia z pieniędzmi, to raczej byś zauważył inflację w ostatnich 3 latach, choćby na podstawie cen żywności, opłat, kosztów pracy, czegokolwiek.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
@bidzej ale to nie jest tak od wczoraj że wlasciciele firm prowadza biznes zeby zarobic, to oczywiste. Zgadza sie ze pod pretekstem w.w czynnikow kazdy tez chce wprowadzic cos dla siebie jednak, w.w czynniki nie są/nie były obojetne dla rynku automotiv i tez swoje dołożyły.
@xyz_xyz: tak, ale jeszcze w czasie pandemii koncerny motoryzacyjne zrobiły sobie z niej piękne bajabongo. Sam fakt, który przytoczyłem w pierwszym komentarzu mówi wszystko - ogólna produkcja samochodów maleje, a jednocześnie zyski rosną do najwyższych w historii. Połącz te dwie kropki.