Wpis z mikrobloga

Wymyśliłam jak wyhodować jabłonki z jabłek i postanowiłam się podzielić tą zaawansowaną wiedzą z wykopem. Otóż normalnie takie pestki z jabłka trzeba stratyfikować (hibernować), ale jeśli pestkę się odbierze z brązowej skóry, to kiełkuje do tygodnia bez stratyfikacji.
Oczywiście nie wiadomo do końca co z tego wyrośnie, ale w przypadku odmian takich jak szara reneta, czy jakieś papierówki można spróbować, bo to niezniszczalne odmiany.
Jak się komuś nudzi, to może sobie przy użyciu kilku jabłek i patyka do robienia dziury w ziemi zasadzić sad w jakimś randomowym miejscu.

#jablka #jabol #drzewa #sadstory #diy
Feijoa - Wymyśliłam jak wyhodować jabłonki z jabłek i postanowiłam się podzielić tą z...

źródło: IMG_20240122_105530_761

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@Alter_Konto: oczywiście, że starych odmian jabłoni nie trzeba okulizować. Ba, zaskoczę cię nawet bardziej - właśnie z takich siewek wzięło się bardzo wiele ulubionych odmian jabłoni. Z resztą do eksperymentu zainspirowało mnie dzikie drzewko papierówki, które znalazłam na łące w moim mieście i wyhodowałam już jego 3 klony z gałązki metodą doniczki w worku wyjętym ze śmietnika. To, że obecnie szlachetne odmiany jabłoni się szczepi na podkładkach, ale to nie znaczy,
  • Odpowiedz