Wpis z mikrobloga

Mirki mam 2 problemy z laptopem, model DELL Latitude 3490.
Problem nr 1: po uruchomieniu laptopa czasami (raz na 3 uruchomienia) na matrycy pojawiają się podłużne paski (jak na dołączonym zdjęciu). Po resecie laptop uruchamia się normalnie i ekran pokazuje pulpit.
Dodatkowo czasami już po uruchomieniu i przy normalnej pracy przy zmianie kąta pochylenia całej matrycy pojawiają się takie migające kreski na ekranie.
Problem nr 2. Po uruchomieniu komputera nie działaja mi przyciski na klawiaturze jak 0, p, -,[,+. Po przytrzymywaniu ich przez dłuższy czas w końcu zaczynają działać, ale opornie. Jeszcze kilka razy muszę je dłużej przytrzymać i dopiero po takich kilku seriach zaczynają działać zupełnie poprawnie i bez zarzutu.
W związku z tym mam do Was trzy pytania:
Czy opłaca się to naprawiać?
Jaki może być orientacyjny koszt?
Czy polecacie serwis w Warszawie, który mógłby to naprawić?
#warszawa #dell #naprawalaptopow #serwispc #laptopy
  • 4
  • Odpowiedz
@ksardas: rozkręć sam i podopinaj wtyczki, mi ostatnio cały ekran migał, był ciemniejszy w zależności od ułożenia monitora. wystarczyło odpiąć i podpiąć jeszcze raz i naprawione.
  • Odpowiedz
@ksardas: Z tego samego powodu właśnie wymieniam matrycę w Asus Vivobook 15, ale zanim to zdiagnozowałem podłączyłem inną żeby sprawdzić. U mnie to było cały czas.
Co do klawiszy to nie wiem, ale podmiana to najlepszy sposób.
Matryca to koszt 200- 300 zł, klawiatura 50-150 zł ale może się okazać, że to coś na płycie głównej.
  • Odpowiedz
@ksardas:
1 kabelek eDP - łączy matrycę z płytą główną. Jesteś w stanie sam go wypiąć z obu stron i wpiąć jeszcze raz. Powinno pomóc

2 Upewnij się, że w BIOSie jest tak samo. Obstawiam, że wina klawiatury, może wystarczy odkręcić palmrest i wyczyścić wszystko Izopropylem. W ostateczności wymiana klawiatury - to nie powinny być drogie rzeczy
  • Odpowiedz