Wpis z mikrobloga

  • 1
alipaczka.pl


@pcela: sprawdziłem. Opuściła miasto sprzedawcy, przejechała 20km jest w mieście obok. Pokonali 20km w ponad (już teraz) 24h. Gratuluję.

Mówię ci stary, oni idą pieszo.
  • Odpowiedz
@kamilwraca18: się ciesz że zamawiasz teraz, pod koniec 2023 był taki #!$%@? w WER Komorniki że niektórzy czekali po kilka tygodni, a sama PP rozwiązała umowę z firmą która dostarczała paczki xD
  • Odpowiedz
@slawek887:
Nadana w piątek 2 grudnia o 17:59 (czyli już po godzinie granicznej), dostarczona do punktu 3 grudnia (w sobotę). Regulaminowy termin doręczenia to zaś do 8 grudnia (wtedy Pocztex Kurier miał termin gwarantowany D+3, a nie D+2 jak obecnie). Dziwne, że w sobotę dostarczyli, bo ta przesyłka i tak była traktowana jako nadana w poniedziałek 5 grudnia.
  • Odpowiedz
@pcela: Nie wnikam, po prostu zdziwiłem się, bo byłem przekonany, że zamawiając w piątek popołudniu, paczka przyjdzie najwcześniej w poniedziałek i też jojczyłem jak te mądrale wyżej, że olaboga poczta to będzie szło miesiąc. A jednak mnie zaskoczyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kamilwraca18:
Jak nadana wczoraj o 10:00 (mam na myśli nadanie, a nie wygenerowanie etykiety), to masz jakieś 80% szansy, że będzie jutro (czyli w dwa dni od nadania). Pocztexy zazwyczaj dochodzą w terminie, a za opóźnienie zwracają nadawcy 2x opłatę za nadanie.

ps. Paczka z miasta nadawcy powinna iść do sortowni (WER) w danym województwie. Transport pomiędzy placówkami są rzadkością i raczej dotyczą terenów wiejskich lub małych placówek agencyjnych (agencja pocztowa
  • Odpowiedz
@Xuzoun:
Słyszałem o sprawie, podobno podwykonawca fałszował dokumentację i zdarzały się też kradzieże przesyłek.
Gość raczej nie wypłaci się do końca życia, bo będzie musiał pokryć straty poniesione przez PP, a ubezpieczyciel poczty wystąpi o regres wypłaconych odszkodowań za utracone paczki.
  • Odpowiedz
@kamilwraca18 zastanawiam się jak to jest, że tyle narzekań na Pocztę Polską, a u mnie wszystko sprawnie - paczki, listy, wszystko przychodzi dosyć sprawnie, a awizo to w życiu nie widziałem. A z listonoszem lub kurierem PP widzę się średnio 5-6 razy w miesiącu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kamilwraca18: u mnie pocztex na luzie dostarcza kolejnego dnia o ile sprzedawca nie da dupy.
inpost kurier do domu jest natomiast dość średni. Ostatnio zostawił moją paczkę u sąsiada na co zgody nigdzie nie wyrażałem.
  • Odpowiedz
@kamilwraca18 mi kiedyś typ wysłał kurierem poczty kominek, po 2 tygodniach wpadł typ tirem (gabarytem) i pyta się mnie czy mam sztaplera bo trzeba paletę zdjęć xD
A na pytanie dlaczego tak długo to wiózł z Lublina (100km) to powiedział mi że nie było innych zamówień w okolicy i się nie opłacało xd
  • Odpowiedz
@kamilwraca18: Ja w piątek otrzymałem SMS, że paczka dotarła do mojego urzędu pocztowego i została przygotowana do doręczenia. W piątek jej nie doręczyli (bo dotarła do urzędu już popołudniu), a w sobotę nie doręczają nigdy, więc poszedłem na pocztę w sobotę (w sobotę mój oddział jest otwarty), by odebrać osobiście tę przesyłkę.
No i nie odebrałem. Kobieta w okienku powiedziała mi, że na weekend wszystkie przesyłki są zamknięte w busie i
  • Odpowiedz
@kamilwraca18: logistyka u nich leży i kwiczy. Tempo podróży zależy nikt nie wie od czego. Oni sami tego nie wiedzą. Raz zamawiałem opony pocztexem przyjechały w 24 godziny z Białegostoku do miejscowości na granicy małopolski i podkarpacia. Innym razem przez pomyłkę z allegro zamówiłem pocztexem drzewka owocowe i one szły jakieś 7 dni z Rzeszowa (czyli ok. 80 km) XD
  • Odpowiedz
  • 0
zastanawiam się jak to jest, że tyle narzekań na Pocztę Polską, a u mnie wszystko sprawnie - paczki, listy, wszystko przychodzi dosyć sprawnie, a awizo to w życiu nie widziałem. A z listonoszem lub kurierem PP widzę się średnio 5-6 razy w miesiącu


@MamByleJakiNick: pan to po prostu wszędzie zdanża na czas #pdk
kamilwraca18 - >zastanawiam się jak to jest, że tyle narzekań na Pocztę Polską, a u m...
  • Odpowiedz
  • 0
@gaclaw12

Być może chodzi o wymiary. Drzewka raczej będą długie i stosunkowo wąskie.
A i pewnie nie było oznaczenia "żywe rośliny" na kartonie? Takie przesyłki mają pierwszeństwo (są doręczane w na drugi dzień, a w razie awizacji jest 48h na odbiór). Niestety trzeba wtedy obowiązkowo wykupić opcję "ostrożnie".
  • Odpowiedz