Wpis z mikrobloga

@paleontolog955 gdzie ten kredyt dokładnie, bank czy w salonie używek?

Biorąc używkę z Toyota Pewne Auto czy jakichś innych salonów z używanymi i tak byś musiał na przykład wziąć AC na ten samochód, więc przy Twoim wieku ja bym unikał tego raczej
@paleontolog955: zrobiłem dokładnie tak samo w twoim wieku

Po czym po miesiącu jazdy spektakularnie się #!$%@?łem z mojej winy nie posiadając AC

W tych 40k licz sobie bardzo spokojnie 5k na pierwszy serwis, opony, niespodziewane wydatki w pierwszym roku. Do tego pamiętaj że nie tylko czeka Cię rata, ale ubezpieczenie i koszta eksploatacji.

W dodatku za 40k to i tak kupisz dziś co najwyżej 10 latka bez szału. Nie jakieś nowe
Atreyu - @paleontolog955: zrobiłem dokładnie tak samo w twoim wieku

Po czym po miesi...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-04 173203

Pobierz
@paleontolog955 jak bierzesz gotówkowy na auto to powinno przejść, ale przy niekorzystnym oprocentowaniu i liczbie miesięcy która zrobi z tej pożyczki 20k coś koło 40k jak nie gorzej

Warto sprawdzić cenę OC tego auta zanim je weźmiesz, bo to Ci dojdzie do kosztów
@paleontolog955 imo dozbieraj odrobinę i weź po prostu jakieś Volvo V50 ewentualnie V70 z dieslem od peugeota, fajne i tanie wołki robocze, jeśli nie chcesz diesla to od biedy 1.8 w benzynie. Fajne V50 można wyrwać za około 15k, imo nie ma co na pierwsze auto od razu wpierdzielać się w kredyt, sam miałem wziąć auto używane w toyocie w części finansowane ale jak sobie to wszystko policzyłem to doszedłem do wniosku
@paleontolog955 jak najbardziej, fajne i wytrzymałe auto, ale mimo że wygląda relatywnie świeżo to jest już bardzo stary model, osobiście bardziej celowałbym w V50 / S40 2gen, niewiele co prawda tym jeździłem, ale nawet spoko, bardziej V70 3gen którą czasem brałem od ojca, kawał auta za dobrą kasę, lekko wkurzała mnie skrzynia biegów, nie tyle co źle chodziła ale z jakiegoś powodu trzeba było używać jakby więcej siły żeby zmieniać te biegi