Wpis z mikrobloga

Ech muszę przyznać że moje wysrywy odnośnie nvidii to jednak były wysrywy. W pale mi się nie mieści że firma robiąca najlepsze karty graficzne i mająca monopol na nie w laptopach i tak ma dużo większe przychody z dejta niż z kart do gier.
#gielda
  • 9
  • Odpowiedz
Gdybyś patrzył na raporty to byś wiedział że nvidia głównie zarabia na rozwiązaniach korporacyjnych i big data. :))
  • Odpowiedz
@nunczako: kopanie BTC przy użyciu GPU nie ma sensu, teraz kopalnie używają ASIC, maszyn wyspecjalizowanych do kopania samego bitcoina. Daje to znacznie większą moc w porównaniu do GPU. Kart się używa dalej ale w mniej popularnych krypto, ewentualnie jak kogoś nie stać na koparkę btc to może kopać gpu. Ale jest to mało opłacalne
  • Odpowiedz
  • 0
@jmp_eax: wykres kończy się na Q3 2022 ostatnio wyniki były takie: [1]
(sorki na szybkości jakoś google nie podpowiedział lepszego źródła)
Chyba. że ja źle czytam, ale jak wykop nie #!$%@? człowieka to nic się nie nauczy

https://www.datacenterdynamics.com/en/news/nvidia-data-center-revenues-up-409-ai-gpu-earnings-beat-wall-street-expectations/#:~:text=Data%20center%2Dspecific%20revenues%2C%20meanwhile,56%20percent%20to%20%242.87bn.
nunczako - @jmp_eax: wykres kończy się na Q3 2022 ostatnio wyniki były takie: [1]
(so...

źródło: nvda

Pobierz
  • Odpowiedz