Wpis z mikrobloga

1. Jak się bierze w leasing samochód nowy, na który trzeba czekać, to jak się za niego płaci, opłata wstępna jest płacona w dniu składania zamówienia, czy przy odbiorze, czy jest jakaś zaliczka na opłatę wstępną czy jak?

2. Nowe firmy mają gorsze warunki leasingu, powinny mieć x miesięcy działalności za sobą, ale w chwili zamówienia czy odbioru i faktycznego rozpoczęcia leasingu?

#leasing #samochody #biznes
  • 10
@Goglez:
1. Dajesz znać o tym leasingodawcy. Standardowa procedura. Nikt na pieniądze cię nie oszuka.
2. Mogę się mylić, ale myślę, że istotny jest termin złożenia zapytania o leasing bądź samego rozpoczęcia leasingu.
via Android
  • 0
@whoru

1. Dajesz znać o tym leasingodawcy. Standardowa procedura. Nikt na pieniądze cię nie oszuka.

Nie o oszustwo mi chodzi, tylko że jak mam w momencie złożenia zamówienia wpłacić opłatę wstępną za samochód który będzie dopiero za x miesięcy, to jest to trochę niepotrzebne mrożenie pieniędzy. Wniesienie opłaty w momencie odbioru byłoby wygodniejsze.

2. Mogę się mylić, ale myślę, że istotny jest termin złożenia zapytania o leasing bądź samego rozpoczęcia leasingu.

No
@Goglez: dealerzy mają takie zasady. Nic nie zrobisz, musisz wpłacić zaliczkę. Nie mrozisz tych pieniędzy, one już będą liczone do leasingu. Szczegóły leasingu ustalane są przed odbiorem. Sam odbieram auto w ciągu miesiąca, a jedyne co mam to oferty leasingowe. Nic jeszcze nie podpisałem.
@whoru @Goglez: @cwlmod

1. Wpłata opłaty wstępnej jest zależna od Ciebie. Robisz ją po podpisaniu umowy, nie później niż rejestracja (bez niej firma nie zarejestruje auta). Jest też kwestia FV. Niektóre firmy wystawiają FV na podstawie której płacisz, a inne wymagają najpierw wpłaty i dopiero z datą księgowania wystawiają FV. Ta 1 opcja jest lepsza, bo możesz wedle potrzeb wziąć FV, a zapłacić 3 dni przed odbiorem.

2. Staż firmy nie
via Android
  • 0
@OptiFinance

start-upem jesteś w zależności od firmy do 3 miesiąca, a dla niektórych nawet 24 miesiące (średnio 12 miesięcy to start-up)

Te firmy mające limit 3-6 miesięcy mają dużo gorsze warunki niż te 12-24?
via Android
  • 0
@OptiFinance

ewentualnie jakieś dotowane finansowanie.

Masz na myśli jakieś dotacje na elektryki czy co?
Dziś jest jeszcze za wcześnie dla mnie na leasing, dopiero badam jak to z grubsza wygląda, ale w razie gdybym zaczął o leasingu myśleć poważnie, to jakimiś tematami dotacji też się zajmujesz?
@Goglez: Akurat leasing z dotacją Mój Elektryk jest droższy niż zwykły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardziej chodzi o np. VWL gdzie finansowanie jest dotowane z marży na aucie, stąd może wyjść atrakcyjnie. Jak się zdecydujesz to śmiało możesz podbić, pomogę na ile będę w stanie.