Wpis z mikrobloga

siemanko, Mam sytuację, na parkingu przetarłem błotnikiem po słupie, posiadam AC (auto w leasingu, będę wykupować), w warunkach ubezpieczenia jest napisane że nie ponoszą odpowiedzialności za szkody powstałych z rażącego niedbalstwa, jak można ogarnąć najlepiej ten temat? Dzwonić do ubezpieczyciela i wymyślać jakąś historię czy po poprostu powiedzieć że niechcący obtarłem błotnik, czy jechać do ASO żeby sami ogarnali szkodę z AC? Posiadam ochronę zniżek.
Zależy mi na jak najtańszej opcji

#leasing #samochody #autocasco #ubezpieczenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@jmuhha no nie wiem, muszę w aso to robić, generalnie mam jechać wpierw do aso czy mam dzwonić do ubezpieczyciela? I mówić że zacharatalem czy ktoś mnie przerysował?
  • Odpowiedz
@Sasko: z tego co ja zalatwialam
-> zglaszalam szkode ubezpieczycielowi w konfiguratorze online -> oni wyceniali czy sie zgadzam -> zgodzilam sie -> robilam w warsztacie z ulicy

70% kwoty mi zostalo na zawieszenie

podejrzewam ze jak pojedziesz do aso to cie cofna do ubezpieczyciela, ale moze sprobowac tu i tu
  • Odpowiedz
@jmuhha ale on napisał że auto w leasingu jest jeszcze, on nie może sobie sam naprawić tanim kosztem, leasing (właściciel auta) zawsze wymaga ASO.
  • Odpowiedz