Wpis z mikrobloga

Czy są gdzieś jakieś wytyczne dla nauczycieli w przedszkolach jak należy organizować dzieciom urodziny? U nas w grupie matki się kłócą jak powinien wyglądać ten dzień noni wiadomo że się nie dogadają, stąd moje pytanie. Chciałbym podesłać gotowe wytyczne jak to powinno wyglądać i uciąć ten temat.
#dzieci #przedszkole #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
@Gwozdziuuu: chyba nie ma takich wytycznych. U moich dzieciaków w przedszkolu to zaśpiewanie w kółku "sto lat", kiedy dziecko stoi w środku i ewentualnie jeśli rodzice tego dziecka przyniosą jakieś babeczki, to dzieci siadają i zjedzą i tyle.
  • Odpowiedz
@Gwozdziuuu: Nie ma takich wytycznych. Nauczyciel powinien zapytać na pierwszym spotkaniu jak to sobie wyobrażają, bo niektóre dzieci mogą mieć zalecenia żywieniowe. Jeśli nie ma przeciwwskazań żywieniowych to dziecko z torebką cukierków przychodzi i zazwyczaj siada w kole na krześle albo stoi, inni łapią się za ręce śpiewamy "sto lat" i nauczyciel się pyta czego możemy życzyć solenizantowi. Potem jak nauczyciel chce to dzieci mogą zjeść cukierka albo schować, a solenizant
  • Odpowiedz