Wpis z mikrobloga

@adamsowaanon:
Już mnie dobija ta pogoda w uk. Od ostatnich dwóch lat jest więcej deszczu niż kiedyś, a akurat nie biorę wakacji kilkumiesięcznych, jak wcześniej, bo miałem teraz uzbierać na lokum.
  • Odpowiedz
  • 1
@3k1m: no to musisz przeboleć ten okres, ja wyjątkowo nie brałem urlopu dłuższego w tą zimę właśnie żeby zamknąć kupno domu, ale sobie to odbije po zamknięciu sprawy i będzie bajlando co roku 2-3 miesiące na wyjazdach bikepackingowych

i się nie dziwię Anglikom że tak chleja w pubach. Jak spędzają ponad pół roku w takiej pogodzie
  • Odpowiedz
@adamsowaanon:
Myślę właśnie, żeby to p--------c i zamiast lokum żyć z dywidend, i przyjeżdżać do uk co roku na powiedzmy pół roku, by jeszcze bardziej zasilić konto ISA, by móc stopniowo zwiększać ilość wolnych miesięcy w ciągu roku, i ostatecznie przejść na emeryturę wcześniej. I tak bym pewnie pracował, ale jest ten wybór, a owy deszcz coraz badzziej do tego motywuje. A no i raczej na dłużej niż pół roku
  • Odpowiedz
  • 0
@3k1m: zrobisz jak uważasz,
Ale będzie ci trudniej wracać jak nie będziesz miał coś swojego,
Za każdym razem wynajmować? I żyć z hindusami, ciapakami na pokojach? Bo ich tu będzie 70% za niedługo.

Już bym wolał mieć swój dom i wynajmować studentkom i ewentualnie z nimi mieszkać i robić miejsce sobie wcześniej eksmitujac jedna z nich.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Tak, to dobra opcja, ale pod warunkiem że na pewno chce się na dłużej wiązać z Anglią. Zarządzanie najmem pokoi to też trochę czasu na to trzeba. W sumie to w Polsce też niedługo będzie coraz więcej hindusów itp. tak swoją drogą. Ogólnie jakikolwiek dochód pasywny to wygryw
  • Odpowiedz