Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirki,

Planuję kupić mieszkanie za jakiś czas a że, to bardzo duża decyzja to potrzebuję zadać masę pytań i uczyć się na czyichś błędach.

Znałazłem już nieruchomość taką i teraz co dalej. Nieruchomość prosto od dewelopera, bez żadnych agentów nieruchomości. Wydaje się to naprawdę solidne. Z dwoma miejscami parkingowymi i zrobieniem porządnego poddasza ze schodami wychodzi jakieś 660 tysięcy+wykończenie. Lokalizacja jest w miarę okej, jest to jakieś 25/20 minut samochodem do centrum i około kilometra do Wisły. No taka wieś po prostu XD

Według planów Pana dewelopera, planują postawić tam jeszcze ze 2 takie domki naokoło a wszystko dalej to działki rolne na których nic się ma nie budować.

Kwestia finansowania to kredyt na start i szybkie nadpłacanie po 3 latach bana na nadpłacanie. Jeżeli kredytu na start zabraknie to komercyjny. Wkład mam w okolicach 200 tysięcy a zarobki +/- 13/14 netto.

Jakie są kwestie na które warto zwrócić uwagę/pomyśleć/sprawdzić przy takiej decyzji?

Dzięki i pozdrawiam!

#nieruchomosci #kiciochpyta #kredythipoteczny #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie #dom #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Devasto27: Co do lokalizacji - tam nie jest ch*jowo z mgłami? To pod Balicami, wiadomo jak tam jest, często są właśnie z tego powodu zamknięte. Ja wiem że może to głupie, ale mnie by to wk*rwiało XD Z takich innych: droga dojazdowa jest? W sensie wyasfaltowana a nie szutrowa trasa Rajdu Krakowskiego XD I nie ma służebności? Żeby nie było kłopotów że potem rolnik sobie szlaban postawi ( ͡°
  • Odpowiedz
@Devasto27:

wszystko dalej to działki rolne na których nic się ma nie budować


Nie byłbym taki pewny. Wystarczy że działki nabędzie ktoś, kto zna kogo trzeba i nagle się może okazać, że budować będzie można. Nie takie rzeczy się w Krakowie działy.

Co do samej inwestycji - lokalizacja zadupie i miłego słuchania samolotów. Cena nie bierze się z niczego
  • Odpowiedz
@Devasto27 Bardzo dobre miejsce. Wisła blisko, Las Wolski, wyjazd na A4. Do centrum dojazd trochę gorzej ale w tej cenie trzeba się godzić na kompromisy. Cena się wydaje aż podejrzanie niska. Lotniskiem bym się w ogóle nie przejmował. Jeżeli czujesz się komfortowo mając tylu sąsiadów (za ścianą z boku plus piętro wyżej?) to wg mnie to dobry wybór.
Wg mnie ważne jest pierwsze wrażenie - jeśli od razu pomyślałeś że chcesz
  • Odpowiedz
@Devasto27: dobrze sprawdz tą ofertę bo ja nie rozumiem ile tych m2 tam jest? Cena podana jak za 81m, ale w tytule 65m? I jeszcze poddasze 16 m ale 40 po podłodze? Żeby się nie okazało, że te 81m to są nieużytkowe a użytkowych jest sporo mniej ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@nika_blue: Byłem już na miejscu i widziałem jak to wygląda. 65 metrów użytkowej na dole + 16 metrów użytkowej poddasza (41 po podłodze). Poddasze robi naprawdę mega robotę bo ja jakiś mega wysoki nie jestem i te 16 metrów użytkowej można wykorzystać naprawdę super. @majkel88 Mam furkę jak i moja dziewczyna dostanie ode mnie furkę na dojazdy. Piekary są od tej lepszej (według mnie) strony Krakowa i dojazd nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Misza128: Biorę mieszkanie na piętrze, więc będę miał sąsiada z boku i z dołu. To ostatnie mieszkanie jakie im zostało z całej inwestycji. Na razie deweloper mi to trzyma na słowo honoru i czas mam do następnej środy na decyzję. Uparcie szukam czegoś w Krakowie ale nie ma absolutnie nic ciekawego w tych pieniądzach.
  • Odpowiedz
25/20 minut samochodem do centrum i około kilometra do Wisły


@Devasto27: Zdarzyło mi się 20 minut jechać ten jeden kilometr do Wisły. Ogólnie tam się chyba dość mocno korkuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@ROCKNROLLLA: Mieszkanie mam zarezerowane więc luz. Moje to akurat ostatnie dostępne. @nika_blue Ze zrobionym poddaszem na górze, myślę że układ ma bardzo dużo sensu. Góra to sypialnia, dwa pokoje na dole to gabinety, mój i dziewczyny a kuchnia jest fajnie wrzucona w róg i oddzielona od salonu.

Decyzję podjąłem i biorę to mieszkanie, nie ma co czekać i się zastanawiać.

@gisot Byłem tam w godzinach szczytu i w
  • Odpowiedz