Wpis z mikrobloga

Juz sam nie wiem kim bardziej gardzic, czy ludzmi postującymi takie wysrywy czy ludzmi, ktorzy to plusują XD

Tak spadek ryzyka w danym biznesie ma spowodować zwiększenie ilości mieszkań. Szkoda, że nie wspomina się, że spowoduje to wzrost zainteresowania zakupem mieszkań na wynajem i co za tym idzie turbo wzrostem cen XD czynsz spadnie(chwilowo) ale jednoczesnie spowoduje to jeszcze wieksze wywindowanie cen nieruchomosci(wtedy czynsz najmu po chwilowym spadku wroci do "normy" i dalej zacznie rosnac). Zyskają na tym tylko 2 grupy ludzi:
-(chwilowo)miłośnicy idei "nie bedziesz mial nic i bedziesz szczesliwy"
-kurniklordzi

Natomiast #!$%@? im katasteru za chomikowanie nieruchomosci:
-spadek zainteresowania inwestorów i sprzedaż już istniejących pustostanów->spadek cen mieszkań i cen najmu

#nieruchomosci #bekazpodludzi
LewCyzud - Juz sam nie wiem kim bardziej gardzic, czy ludzmi postującymi takie wysryw...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-24 152850

Pobierz

nalezy bardziej garnic

  • typi co postują te wysrywy 40.9% (9)
  • tymi co to plusują 59.1% (13)

Oddanych głosów: 22

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IksdeHeheh dokładnie, popyt inwestycyjny to w w gigantycznej mierze bolactwo nieznające innych form sekurytyzacji wartości. Skąd zatem te mityczne fundusze? Coraz więcej o tym słyszę.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: tak? Bo ja widzę, że po aferze wizowej ostro ograniczyli sprowadzanie nowych najemców.
Czyli rozumiem, że uważasz, że z roku na rok ludzi w Polsce na rynku najmu będzie coraz więcej? Bo ja jak na razie widzę coraz więcej wannabe landlordów.
I tak, uważam że ustawa ochrony lokatorów szkodzi przede wszystkim tym, kogo niby ma chronić, bo ogranicza podaż plus landlordy doliczają premię za ryzyko. A kto jest bardziej
  • Odpowiedz