Wpis z mikrobloga

Myślę, że za chwilę pojawią się mityczni klienci gotówkowi i wszystko wykupią


@jacos911: W tych cenach jak najbardziej, w końcu będzie tylko rosło i na pewno znajdzie się Mariuszek ze średnią krajową który da 22k z metra potem xD
@mickpl Pomyśleć co będzie gdy nastrój zmieni się na spadkowy. "Inwestorzy" zaczną masowo wrzucać swoje mieszkania na rynek, by wyciągnąć kasę z ich lokaty, a chętnych będzie jak na lekarstwo. Zacznie się od Łodzi i miast powiatowych, gdzie jak widać już brakuje chętnych.

Wprowadzenie kredytu 0% to tylko odwleczenie o rok-dwa nieuniknionego.
@Dlkvv: to może być ciekawe doświadczenie. Ceny są w kosmosie i rynek wtórny liczy wirtualne zyski. Deweloperzy mają marże 40%, więc mają 40% zapasu aby nie być pod kreską. I teraz ciekawe jak mogło by się to odbyć. Może będzie tak, że szybki zrzut o 20% (w ofertach) i rynek wtórny nie wie co robić, więc trzyma, tymczasem deweloperzy spokojnie dalej prowadzą swoją działalność i budują po coraz niższych kosztach podczas
@pastibox Te 40% i taj wydają się być zbyt małą wartością. Pewnie wiele kosztów zostało upchanych w wydatki marketingowe, doradztwa, pensje prezesów, premie dla naganiaczy i inne.

Dlatego mocno kibicuję budownictwu socjalnemu, bo nagle okaże się, że da się postawić mieszkania w Warszawie po cenie 8k/m2.
Te 40% i taj wydają się być zbyt małą wartością. Pewnie wiele kosztów zostało upchanych w wydatki marketingowe, doradztwa, pensje prezesów, premie dla naganiaczy i inne.


@Dlkvv: no nie, Marża brutto to marża brutto. tam zawsze są koszty wlasne sprzedazy czyli m.in marketing. Firma może je sobie obniżyć nie prowadzac dzialan marketingowych, ale to nie jest tak, że ktoś tam coś upchnal co byc tam nie powinno.
@Sabarolus To jest oczywiste ale w ten sposób można manipulować wskaźnikiem. Nie chcesz wykazywać dużej marży, to zakładasz firmę świadczącą usługi marketingowe na żonę i sztucznie zawyżasz koszta. To samo z usługami różnych "doradców".