Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego w dalszym ciągu świat się opiera na rozmnażaniu ludzi biednych, żeby mogli pracować na bogatego? Biedni ludzie są ryzykowni, niby da się nimi sterować, ale nie do końca, przyjdzie raz na jakiś czas populistyczny cep który jest wbrew interesom wszystkim i zaczną go słuchać.

Czemu nie zmierzamy w kierunku zrobienia merytokratycznej utopii, tj. zniechęcania do rozmnażania zamiast zachęcania, zepchnięcia biedoty na margines (zabrania im miejsc pracy, redukcja roli społecznej do zera, zapewnienie wegetacji do momentu naturalnego wyginięcia), przedłużania życia ludzi w topce społeczeństwa, rozwoju automatyzacji, robotyki, społeczeństwa samowystarczalnego?

Wtedy biedni i niewykształceni ludzie nie byliby już potrzebni jako tania siła robocza, zapewniłoby im się komfort i dochód podstawowy dopóki nie wyginą, a na świecie zostałaby sama elita, wspierana przez roboty, samowystarczalne uprawy, rozwiązania wykorzystujące AI itd.

PS ja nie mówię że tak powinno być, tylko zastanawiam się czemu tak nie jest. Włodarze tego świata chyba mieliby środki żeby pchać nas w tym kierunku, a zamiast tego popiera się migracje z krajów trzeciego świata żeby ratować demografię, czyli wszystko dalej po staremu, trzeba robić dzieci żeby miał kto służyć dla pana, logika taka sama jak z lubianym w historii ludzkości niewolnictwem.

#polityka #spoleczenstwo #nwo #swiat #przemyslenia· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: Bo uznaliśmy, że ludzi powinno być jak najwięcej, tyle że każdy powinien być w pewnym stopniu bogaty (porównaj swój standard życia do standardu życia twoich pra-przodków). Biedę trzeba zwalczać, ale nie redukując liczbę ludzi. Niech każdy z 6mld ludzi ma swoje roboty, czy to na ziemi czy na księżycu, czy na marsie, czy na alfa centauri - i niech te roboty wypracowują bogactwo dla każdego z 6mld ludzi. Pracy we
Dlaczego w dalszym ciągu świat się opiera na rozmnażaniu ludzi biednych, żeby mogli pracować na bogatego?


@mirko_anonim: rządy dusz
ważniejsza jest dusza we władzy niż siła robocza
świat nie jest tylko fizyczny
do tego właśnie dlatego żeby mogli pracować na bogatego
bogaci nawet nie chcą się tak rozmnażać jak biedni chyba że bardzo bogaci, choć i to nie jest reguła
sporo tego jest no i nie ma jeszcze tak dobrych robotów