Wpis z mikrobloga

W niedzielny wieczór układamy największy zestaw z Indiany Jonesa i już zapowiada się fajna zabawa, szkoda, że nie wyszły kolejne zapowiadane modele i ten anulowany. #lego
Nie mniej jednak cała zabawa zaczęła się zanim dostałem paczkę w swoje ręce. Zamówiłem zestaw na #amazon w nawet dobrej cenie 455 zł, który wysyła paczki za pomocą #!$%@?... firmy jaką jest #pocztapolska, a #!$%@?... z tej firmy z miasta #lublin zamiast doręczyć to zostawiają awizo i robią to celowo bo się nie chce na działkę wejść. Już doszli do takiej perfekcji, że wpierd... to jeb.. awizo nawet jak ktoś stoi na działce 10m od skrzynki pierd...ąc sobie pod nosem jakieś głupoty.
Także tego, szybkiego upadku im życzę.
Qullion - W niedzielny wieczór układamy największy zestaw z Indiany Jonesa i już zapo...

źródło: IMG_20240218_171029

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@ondraszek: wkurzony klient nic nie kupi, a tym bardziej gdzie w punkcie mówią, że nic ich to nie obchodzi i trzeba dzwonić na infolinię albo do głównego urzędu w mieście.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion
Amazon wysyła Pocztexem, napisz supportu Amazonu, że kurier zamiast przesyłki wydał tylko awizo (z drugiej strony na przesyłki te awizo jest wyłącznie elektroniczne w postaci smsa lub emaila). Oni są klientem strategicznym PP (takich jest tylko kilku, może kilkunastu). Oczywiście mowa o polskim Amazonie i towarze wysłanym przez Amazon.
Do tego możesz zgłosić reklamację do Poczty Polskiej (można przez stronę). Poczta płaci kurierom tylko za doręczone przesyłki, za awizo im
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: było awizo papierowe i przez sms. To polski amazon, ale przesyłka niemiecka. Reklamację złożę, ale nie sądzę bym tu coś ugrał, to jest beton i widać poprzez podejście w punktach, ich to nie obchodzi, one tylko wydają paczki.
Ciekawe co na to amazon. Olałbym to wszystko, ale w piątek kolejna paczka już nie z amazona i bezczelnie zostawione awizo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion
Jak to była przesyłka Poczex (nr zaczynał się od PX), to jest to przesyłka krajowa (czyli z Polski). Tak samo jak Pocztex Kurier48 i Pocztex Ekspres24. Amazon sam przerzuca towar do swoich magazynów w Polsce i dopiero wtedy nadaje jako przesyłki krajowe.

A skargi działają, choć nie zawsze od razu. Jak będzie ich sporo, to podwykonawcy nie przedłużą kontraktu, albo zerwą umowę (już były takie przypadki). Druga opcja, to zazwyczaj
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion
To Pocztex Ekspres24 (EExxxxxxxxxPL), czyli usługa kurierska o jednym z najwyższych priorytetów, swiadczona przez PP. Obecnie usługa została wycofana (ale stare umowy są nadal ważne) i zastępuje ją Pocztex Kurier.

A i powinna być druga próba doręczenia, na awizo powinien być kontakt do kuriera, aby uzgodnić doręczenie w innym terminie. Ta usługa ma to w cenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: jednego dnia nadana, a drugiego próba doręczenia i awizo, brak numeru telefonu, ostatnie 4 cyfry przesyłki, czas na odebranie wpisany 7AJ. Pojechałem tam następnego dnia rano i już paczka była w punkcie.
  • Odpowiedz
@Qullion: Tobie chociaż PP zostawiła awizo. Moja paczka kilka dni przeleżała na poczcie. Tylko SMS-y dostawałem, że dziś doręczenie. Po telefonie, dostałem zapewnienie, że będzie dostarczona, a dwa dni później paczka została zwrócona do nadawcy XD Powinni to zaorać.
  • Odpowiedz
  • 0
@bylembordo: nie wiedzę takiej opcji, mogę wybrać tylko punkt odbioru, do paczkomatu się nie mieści, a jakoś nie chce mi się jeździć 20km żeby sobie gdzieś odebrać
  • Odpowiedz