Wpis z mikrobloga

Czytam sobie komentarze na twitterze i na YT pod "wywiadem" tego całego Carlsona i jestem załamany. 90% wypowiedzi to wyrazy szacunku dla putina, określanie go wielkim wodzem oraz przyklaskiwanie jego alternatywnej wersji historii. Zero polemiki, jakiegoś trzeźwego spojrzenia. Teorie o tym, że ruscy nie chcieli żadnej wojny i że to NATO jest winne zbierają tysiące kciuków w górę. To samo teksty o tym, że Polska jest w wilkiem w owczej skórze. Szczerze mówiąc, to szlag mnie trafia, gdy czytam komentarze jakichś oszołomów z Ameryki, którzy całkowicie nie znają realiów otaczającego ich świata, a mimo to mają bardzo wiele do powiedzenia na temat historii oraz europejskiej rzeczywistości. Przeraża mnie też, że ciężko jest w tych komentarzach znaleźć jakąś przeciwwagę dla tych kretynizmów.

#polityka #wojna #rosja
  • 8
@Aster1981: nie przeczę temu. Ale nawet na rodzimym podwórku mamy konfederatów, którzy sikają po kostkach z radości i pochwalają tą propagandową putinowską ustawkę. To wg Ciebie też troll konta? Bo wg mnie to są zwyczajni idioci. Więc dlaczego nie mogłoby ich być również w komentarzach pod rozmową Carlsona?
ia. Teorie o tym, że ruscy nie chcieli żadnej wojny i że to NATO jest winne zbierają tysiące kciuków w górę. To samo teksty o tym, że Polska jest w wilkiem w owczej skórze.

@produkt: Na yt zawsze takich było dużo. To sa antytystemowcy z cąłego swiata, fani AFD LePen i innych mniejszych sił. Do tego sami Rosjanie tam dorzucaja do pieca.
To sa antytystemowcy z cąłego swiata

@szurszur: no właśnie do tego zmierzam, że to są zwykli idioci, a nie jacyś "antysystemowcy". I przeraża mnie ilość tej szarańczy.