Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wiecie co mnie smuci? Od najmłodszych lat w filmach często widziałem motyw wpłacania co miesiac jakiejś kasy na konto dla swojego dziecka, żeby miało na start jak dorośnie. Myślałem, że przez to, że to dość normalna rzecz, no bo przecież to chyba nic trudnego zaoszczędzić nawer 100zl na miesiąc dla swojego dziecka, co nie?. Jak miałem z 13 lat i znowu trafiłem na jakiś film z tym motywem to spytałem rodziców czy ja mam takie konto i mnie wyśmiali. Jak potem widzę gdy znajomi dostają od rodziców mieszkania(mając podobne zarobki), samochody to po prostu nie jestem w stanie zrozumieć tego, że o innych rodzice tak dbają, a o mnie nie. Na cholerę robiliście dziecko jeśli nie chcecie o nie zadbać gdy dorośnie?!
#gorzkiezale #zalesie #rodzina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
Jeśli sami mieli bez żadnych wyrzeczeń takie rzeczy, to tak.


@Cozzie: Mogą być kochającymi, ciepłymi i wspierającymi rodzicami dbającymi o zdrowie, emocje i rozwój dziecka. ALE jeśli mają pogląd, że dziecko powinno samo sobie kupić mieszkanie i samochód to już są złymi rodzicami nie dbającymi o dziecko. No oryginalny pogląd masz.
  • Odpowiedz
jeśli mają pogląd, że dziecko powinno samo sobie kupić mieszkanie i samochód


@kooolega: To powinni to jasno dziecku komunikować. Jeśli dziecko wie od małego, że nie może liczyć na żadną pomoc ekonomiczną ze strony rodziców, kiedy stanie się dorosłe, wszystko gra. Jeśli natomiast dziecko jest wychowywane w cieplarnianych warunkach, w iluzji pięknego świata, a potem nagle jest rzucane na głęboką wodę i ma radzić sobie samo; to są to źli
  • Odpowiedz
To powinni to jasno dziecku komunikować. Jeśli dziecko wie od małego, że nie może liczyć na żadną pomoc ekonomiczną ze strony rodziców, kiedy stanie się dorosłe, wszystko gra. Jeśli natomiast dziecko jest wychowywane w cieplarnianych warunkach, w iluzji pięknego świata, a potem nagle jest rzucane na głęboką wodę i ma radzić sobie samo; to są to źli rodzice.


@Cozzie: Cieszę się, że bardzo, ale to bardzo złagodziłeś, ograniczyłeś swój pogląd
  • Odpowiedz
(no bo kto jednocześnie trzyma dziecko w cieplarnianych warunkach, trzyma w iluzji pięknego świata, rzuca na głęboką wodę i nie umie wprost komunikować)


@kooolega: Rodzin dysfunkcyjnych jest wiele. Większość mojego pokolenia z takich pochodzi.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Gdyby odkładali 100zł co miesiąc przez ostatnie dwadzieścia lat, to uzbieraliby na tym twoim koncie 24 tysiące. Wow, ale start w życiu. Jeżeli masz żal, że ci rodzice nie kupili mieszkania na start, to szkoda mi twoich rodziców. Serio
  • Odpowiedz