Wpis z mikrobloga

@Jelen_Szlachetny: Ilość spalonych kalorii nie jest pochodną dystansu tylko czasu i tętna, im szybciej bije serce tym więcej tlenu pompuje czyli więcej energii jest zużywane. 10 km można przebiec ze średnim tętnem 120ud/min, a można je przebiec ze średnim tętnem 190ud/min i różnica w spalonych kaloriach będzie kolosalna, a to ciągle 10km w obu przypadkach. Dlaczego uważasz, że zawyżył? Skoro OP waży 90kg i przez ponad godzinę biegał z tętnem powyżej
10 km można przebiec ze średnim tętnem 120ud/min, a można je przebiec ze średnim tętnem 190ud/min i różnica w spalonych kaloriach będzie kolosalna

@Soothsayer: W przypadku jednej osoby, wytrenowanej, może to zrobić w czasie 30min jak i 60min z odpowiednio tętnem 120bpm oraz 190bpm. Sądzisz, że spali tyle samo kcal w trakcie 30min wysiłku jak i 60min wysiłku?
Ilość spalonych kalorii nie jest pochodną dystansu tylko czasu i tętna, im szybciej bije serce tym więcej tlenu pompuje czyli więcej energii jest zużywane

@Soothsayer: ja to wiem! Ale mamy dane OPa, o tętnie i tempie, i nadal podtrzymuje, że w takich warunkach te kcal są zawyżone. Aż sprawdziłem, jeden z ostatnich treningów, zrobiłem 14km ze średnim tętnem 160 i tempem 4:45, i wyszło 795kcal. Oczywiście można się spierać, która aplikacja
Ilość spalonych kalorii nie jest pochodną dystansu tylko czasu i tętna, im szybciej bije serce tym więcej tlenu pompuje czyli więcej energii jest zużywane. 10 km można przebiec ze średnim tętnem 120ud/min, a można je przebiec ze średnim tętnem 190ud/min i różnica w spalonych kaloriach będzie kolosalna, a to ciągle 10km w obu przypadkach.

@Soothsayer: Cytuje całościowo, proszę. Oraz dodaje jeszcze raz hipotetyczny przykład w odniesieniu do Twoich słów:
Zawodnik X,