Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Na tym portalu tematyka pensji, wynagrodzeń, godnego życia, biedy itd. pojawia się często. Każdy ma swoje zdanie co do tego co to znaczy godnie żyć, ile trzeba zarabiać. Na ile wykopowe opinie odnośnie godnej pensji pokrywają się z tym co uważa przeciętny Polak, a na ile są zawyżone lub zaniżone?

#pytanie #ankieta #oszczedzanie #zarobki #praca #pracbaza #pracait #korposwiat #kolchoz #januszex



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Przeciętny Wykopek (w odniesieniu do przeciętnego Polaka)...

  • ma podobne oczekiwania co do "godnej pensji" 18.0% (23)
  • ma zawyżone oczekiwania co do "godnej pensji" 75.0% (96)
  • ma zaniżone oczekiwania co do "godnej pensji" 7.0% (9)

Oddanych głosów: 128

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ta ankieta nie ma sensu. Dla mnie, gdzie zarabiam 14k brutto, muszę z tego opłacić 3300zł za mieszkanie, około 3k na utrzymanie ma się nijak do osób np które zarabiają tyle samo albo nawet i odrobinę mniej, ale za to rodzice im kupili domy, samochody i nie muszą płacić za wynajem ani tym bardziej koniecznie odkładać na kupno mieszkania. Niby kwota nie mała, a i tak jestem biedak w
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: no dla mnie to oczywisty poziom, ale większość społeczeństwa jednak ma coś na start w obecnych czasach i dla nich normą jest stan, gdzie są ten poziom wyżej. Z ich perspektywy, wymaganie pensji typu 20k może i często wydaje się burżuazją
  • Odpowiedz
@KMDZ: mam 27 lat, #!$%@? w fabryce smrodu na Wołowinie na pakowaniu w kartony, męcząca praca na taśmie.. Wypłata to 4k netto, mieszkam z rodzicami bo mnie na nic nie stać. Przez 3 lata pracy tam odlozylem 50 tys zł, ale rodzice mają 2 mieszkania i wiem ze kiedyś któreś mi się okroi ( mam jedna siostrę) i nie wiem co dalej robić w tej chwili. Mam studia wf licencjat
  • Odpowiedz