Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę sobie skonstruować małą platformę na bazie #pizero - ma testować parametry sieci, tj. adresację, dostępność paru adresów itd. Chcę by było to przygotowane do pracy mobilnej - czyli oczywiście użyję płytkę UPS HAT. Ale chciałem jeszcze obsłużyć sytuację, gdy się podłączę do gniazdka w którym jest PoE. Jedna rzecz to żeby nie spaliło HATa z ethernetem, ale inna sprawa to umożliwienie podładowania baterii przy pomocy PoE.

Są różne PoE HATy i w zasadzie zawsze są po prostu podłączone pinami do zasilania RPi Zero. Natomiast wszystkie UPS HATy które widziałem - owszem, zasilają malinkę przez piny, ale do podładowania baterii należy podłączyć microUSB do zamieszczonego na nich złącza.

Czy jedyna opcja to przerobienie POE HAT tak, by jego +5V i GND nie podłączać do RPi tylko do kabelka, który będzie podłączony do UPS Hat? I o ile to jeszcze nie jest taka tragedia (choć sam zestaw straci na kompaktowości), o tyle muszę mieć też opcję bezpośredniego podładowania UPS Hat. Czy podłączenie zasilania nie zrobi z kolei kuku jakiemuś układowi na POE Hat? Kurczę, już się gubię co wykombinować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

BTW: wszystkie POE HATy są kompatybilne a 802.3af - czy ktoś wie, jak się zachowają gdy dostaną na wejście passive 24V?

#raspberrypi #siecikomputerowe
enron - Mirki, chcę sobie skonstruować małą platformę na bazie #pizero - ma testować ...

źródło: nakladka-zasilajaca-ups-hat-do-raspberry-pi-zero-waveshare-19739

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jeszcze takie przemyślenie... może w ogóle bez sensu myślę o tej nakładce UPS HAT? Przecież równie dobrze można by dać dowolną płytkę do ładowania baterii + regulator napięcia na 5V co będzie kosztowało parę dolarów i będzie dużo zgrabniejsze...
  • Odpowiedz