Wpis z mikrobloga

#przegryw #seryswiata #serypolskie #gruparatowaniapoziomu

Jak obiecałem to trzeba dotrzymać obietnicy huopskiej więc dodaje posta z serami. Na pierwszy rzut poszedł tradycyjny ser Polskich góroli z podhala a mowa oczywix o redykołce. Huop nie umie za bardzo opisywać dobrze co i jak więc pozwoli sobie opis sera dać ze strony tasteatlas.com i również nie umie angielskiego wiec użyje do tego translatora.

Redykołka to niewielki, półtwardy ser wytwarzany z półtłustego mleka owczego na Podhalu. Nazwa pochodzi od polskiego słowa redyk, oznaczającego ceremonię, podczas której owce są zabierane na hale, wypasane i sprowadzane z powrotem z gór.

Ser wytwarzany jest w nietypowych kształtach małych zwierząt, ptaków, serc lub wrzecion. Nie może przekraczać maksymalnej wagi 300 gramów, a najmniejsza jest redykołka w kształcie wrzeciona o wadze od 30 do 60 gramów. Powstaje z resztek procesu wytwarzania słynnego polskiego oscypka i jest z nim regularnie mylona.

W przeszłości redykołka była często używana jako prezent od pasterzy dla dzieci lub gości i zawsze była podawana w parzystej liczbie. Ser jest gładki i biały w środku, a na zewnątrz ma słomkowy kolor z powodu wędzenia. Jego smak jest lekko słony, wędzony i pikantny.


Jeśli chodzi ogułem o moje wykorzystanie serka to podam niżej zdjęcia jak huop sobie to przyrządził. Od razu piszę że to nie była prawdziwa redykołka ponieważ według opisu powinna być z owczego mleka a o tej porze nie da rady kupić takiego serka. Dodatkowo była większa niż planowałem i mniej uwędzona. Niestety żeby odpowiednią sobie kupić to trzeba chyba jechać do bacy bezpośrednio, chociaż huop starał się kupić na allegro odpowiednią a przyszło co przyszło
DFWAFDS - #przegryw #seryswiata #serypolskie #gruparatowaniapoziomu

Jak obiecałem to...

źródło: redykołka

Pobierz
  • 8
@DFWAFDS: a tutaj huop sobie zrobił redykolki z mikrofali podgrzewane miał zrobić w piekarniku ale mu się zepsuł. Do tego dodał sobie szynkę bułkę huopska, konfiturę z żurawiny iiii... I huopa trochę poniosło ogułem bo dodał śledzie scybulq i żurawiną. Ogułem huop nie poleca ani takiego połączenia ani też podgrzewania w mikrofali se
DFWAFDS - @DFWAFDS: a tutaj huop sobie zrobił redykolki z mikrofali podgrzewane miał ...

źródło: IMG_20240202_235055

Pobierz