Wpis z mikrobloga

@Entity: m1 pro ma #!$%@? touchbar. to jest jedyna rzecz której nienawidzę w tym komputerze. Pamiętaj, że M2 w podstawowej konfiguracji mają wolniejsze dyski niż M1 w podstawowej konfiguracji. Mam pro M1 16/512. Teraz bym brał M2 16/512.
  • Odpowiedz
@Entity: ja chciałem 16" a nie 14" dlatego odrazu odrzuciłem mniejsze. Jeżeli chodzi o android studio to jak programuje w nim to czasami w zależności od projektu włączy mi się wiatrak przy kompilacji. Bodajże air nie ma wentylatorów i jest trochę wolniejszy niż PRO. Ogólnie to 16" ma więcej core niż 14" są pewnie jeszcze inne różnice. Ale jeżeli miałbym brać do programowania w android studio to 14" PRO niż AIR.
  • Odpowiedz
m1 pro ma #!$%@? touchbar

@nalej_mi_zupy: @Entity @acpiorundc: ten touchbar był chyba w starych wersjach chyba 13". To już chyba realnie zniknęło z rynku i trzeba się postarać, żeby to kupić. I uwaga, choć Macbook nazywał się Pro, to tam nie było procka Pro. 14" i 16" nie mają touchbara i mają procek w wersji Pro.
  • Odpowiedz
co myślisz o tym?

@Entity: Dobry sprzęcik, ale spróbuj upolować może wersję 1TB. I zdecydowanie lepszy M1 Pro niż M2 Air. Używam M1 Pro 16GB/1TB do DevOpsowania i bez problemu. Materiał 4K w Adobe Premiere obrabiam w locie (na i7 musiałem używać Proxy).

Ogólnie to 16" ma więcej core niż 14"

@acpiorundc: i ciekawostka: 14 Pro 1TB ma więcej core niż 14 Pro 512GB :)

mbp pro 14 nie ma
mirekwirek - > co myślisz o tym?

@Entity: Dobry sprzęcik, ale spróbuj upolować może ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-2 o 09.14.26

Pobierz
  • Odpowiedz
14" i 16" nie mają touchbara i mają procek w wersji Pro.

@mirekwirek: dokładnie tak jak piszesz, że jakaś dziwna wersja pośrednia 13" miała touchbar. Dodatkowo z prockami to właśnie też jest tak jak piszesz, że one mają różne ilości corów w CPU/GPU. Różne prędkości dysku i chyba RAM też ma różne xD Porąbane to jest, akurat do dewelopmentu M1+ PRO nadaje się. Szukałbym wersji dowolnej w dobrej cenie.

Że jak?
  • Odpowiedz
@mirekwirek zalozylem ze jezeli zadajesz pytanie m1 pro czy m2 air to chodzi ci o MacBook Pro M1 i MacBook Air M2. Jedyny MBP z procem M1 (nie pro i nie max) to byl MBP 13” z touchbarem. Tym bardziej ze in jest bardzo czesto porownywany z MBA 13 M2.
Porownujac lekkosc MBA13” M2 i MBP13” M1 to MBP14” to kloc ;)
  • Odpowiedz