Wpis z mikrobloga

@stekelenburg2: Działania te były związane z prowokacją dziennikarską. Nawet jeżeli przyjąć, że faktycznie popełnił przestępstwo, to można też podejść do tego od takiej strony, że takie działanie było potrzebne do ujawnienia mechanizmów o wiele groźniejszych niż to, co zrobił ten dziennikarz.
@M4rcinS: ale dziennikarze w Polsce nie sa uprawnienia do prowadzenia prowokacji z posunieciem sie do popelniania przestepstw. Poza tym przyjmujac Twoje kryterium to otwieramy droge kazdemu do prowadzenia prowokacji i popelniania przestepst jesli tylko stwierdzi potem w sadzie ze dzialal w celu ujawnienia czegos wiekszego. To daje swietne alibi kazdemu sprytniejszemu kombinatorowi.

@fir3fly: tylko pluralizm!
ze Miter nie powinien odpowiedziec za przestepstwa popelnione


@stekelenburg2: Strasznie groźnie brzmi. Jakiego to poważnego przestępstwa się dopuścił?

Że podał nieprawdziwe dane? Mnie ostatnio dzieci nabrały, podały nieprawdziwe dane.

Mam donieść do prokuratury?

Tu chyba jest głos rozsądku, który zamyka sprawę:

Dwa tygodnie temu Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze umorzyła śledztwo prowadzone z zawiadomienia sędziego Ryszarda Milewskiego zarzucającego Miterowi pomówienie. Wyjaśniła, że prowokacja Mitera nie miała na celu uzyskania korzyści, a
@stekelenburg2: No nie daje. Z drugiej strony Sąd ma prawo do swobodnej oceny dowodów i nie jest związany innymi wyrokami, które zostały wydane wcześniej. Potrafię sobie wyobrazić taką sytuację, gdzie może to być wykorzystane przez cwaniaków. Ale mogę sobie wyobrazić też sytuację, gdzie sędziowie i prokuratorzy kryją się na wzajem, a prowokacja jest jedyną możliwością, aby zdobyć dowody.
ale dziennikarze w Polsce nie sa uprawnienia do prowadzenia prowokacji z posunieciem sie do popelniania przestepstw.


@stekelenburg2: (#) błąd, nie ma czegoś takiego jak uprawnienia, są kary za wykroczenia i sprawy za przestępstwa.

Prawo nie może działać z automatu bo to już zakrawa o faszyzm.

Składanie wniosku o wszczęcie postępowania zostaw osobom, których to dotyczy (poszkodowanym).

WIĘC

Nie, nie powinien z urzędu odpowiadać.
@stekelenburg2: (#) :D

no problemo Sir, nie spodziewałem się odpowiedzi :D

pytałeś więc odpowiedziałem, a doskonale zdaje sobie sprawę, że obaj byśmy się dużo opisali bez potrzeby.

łap plusa za ostatnią odpowiedź
@stekelenburg2:

Ma tez zarzut korupcji


Miter? Zapodasz gdzieś, treść zarzutów?

podrobil dokumenty


Na pewno? Czy chodzi o podszywanie się mailowe?

Bo mi się wydawało, że wyglądało to mniej więcej tak, że Miter, wysłał maila z domeny z dupy: Czyli podpisał się

Tomasz Arabski i wysłał maila z adresu w stylu: kancelariapremiera@gmail.com

1)Ja bym bardziej wywalił sędziego/ prokuratora, który łyka takie banialuki.

Też mogę Tobie wysłać maila z adresu BarackObama@us.gov

2)Co w