Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci 8 lat w UK udało mi się zaoszczędzić £100k. Fajnie rozłożyłem oszczędności £50k (± kurs 5.40) na depozyt mieszkanie w Warszawskiej Białołęce i £50k na depozyt na własny dom w UK. Jeżeli uda się zaoszczędzić w planach jest zakup drugiego mieszkania w Warszawie.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miiho: Czym się zajmujesz? 540k to trochę mało jak na 8 lat w dodatku zagranicą. Ja w Polsce po studiach we Wrocławiu pierwsza lepsza praca podjęta bez obeznania na rynku, związana z zawodem automatyka i robotyka. Życie + wynajem wynosił mnie ok. 4000zł, od 3 lat kupiłem mieszkanie na kredyt to koszta się zmniejszyły. Zarabiam ok. 9000netto, jeśli dojdą mi delegacje czy praca w sobotę, potrafię wyciągnąć 11-12tys.

Rocznie do
  • Odpowiedz
@miiho: 540k to w Warszawie się odkłada w dwa lata max jak ktoś ogarnia rzeczywistość

A już pomijam, że debilnym jest odkładać po prostu na konto, lepiej mieć hipo na kurnik i nadpłacać.
  • Odpowiedz
@majkel88: W dwa lata to może lekka przesada, nieliczni potrafią ale 98% nie zarobi 30tys miesięcznie (22.5k co miesiąc odkładać). Ale te 4-5lat to jak najbardziej realne, dla przeciętnego człowieka
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzonsin: pracuje jako drukarz w malej firmie plus nie mam wyższego wykształcenia
@majkel88 nie jestem aż na tyle inteligetny aby zarobić w 2 lata 540k
@Yuri_Yslin ja nigdy w PL nie mieszkałem, mieszkanie w Wawie było moim marzeniem
  • Odpowiedz
mieszkanie w Wawie było moim marzeniem


@miiho: No to kup następne na Saskiej Kępie czy coś, a nie Białołęka xD Białołęka jest na dom jednorodzinny a nie na klitkę w bloku.
  • Odpowiedz
@miiho: Rozumiem, ale i tak gratulacje że się udało spełnić marzenie. Pomyśl nad rozwojem, nie koniecznie studia, a kursy. Od razu efektów nie zobaczysz, ale z czasem przyjdą.

Co do inwestycji to mieszkanie możesz wynająć, póki nie mieszkasz w PL, zawsze to 2500-3000zl miesięcznie (w Wwa to chyba standard za wynajem). Giełda dość ryzykowna i na chybił trafił pewna skucha. Ale drobne kwoty inwestujesz i się uczysz. Spróbuj się zainteresować
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzonsin: dzięki Mirku, wynajmuje mieszkanie Ukraińcom za 3k zł (sic) automatycznie spłacają mi kredyt. Co do kursów nawet nie wiem od czego zacząć tu w uk z tym jest dosyć nie ciekawie. Próbuje inwestować na xtb w akcje, oraz pożyczki p2p, jestem troche na plusie
  • Odpowiedz