Wpis z mikrobloga

@dzem_z_rzodkiewki:

Warszawa - 119.4
Kraków - 110.7
Wrocław - 112.8
Poznań - 90.8
Katowice - 80.4
Berlin - 84.6
Dublin - 74.6
Rzym - 124.5
Milan - 153.1
Paryż - 124
Londyn - 134.6
Sztokholm - 93.8
Lizbonia - 136.9

---

mamy tak źle?
Czy aspiracje do gównianych Niemiec, Holandii i Danii, która była prowadzona przez UE za rączkę na każdym możliwym kroku przez ostatnie 25 lat?

Moim zdaniem przy rozwalanej
@serniczek_z_rodzynkami: Mamy tak źle - TAK. Ostatnie 2 lata to kosmos. Współczuje każdemu 20-27 latkowi

Mamy pompe przez Ukraińców i brak mieszkań na najem, aktualne ROI z najmu jest kosmiczne w porównaniu nawet do zachodu - to samo z Mortgage to Income ratio które zostało napompowane przez wysokie ceny najmu i brak mieszkań dla 1mln uchodźców

Londyn i Lizbona to demograficzna i mieszkaniowa tragedia a my nie jesteśmy nawet tak daleko
@dzem_z_rzodkiewki: jakie ROI z najmu jest kosmiczne? xD

Jak ktoś potrafi to dobrze liczyć czyli uwzględnić pustostany i ewentualny remont co x czasu to przy obecnych cenach w największych miastach taki interes jak wyjdzie na 0 to będzie dobrze. Inna sprawa jak ktoś kupił wcześniej za połowę dzisiejszych cen czy jeszcze niżej.
@majkel88: Kupilem rok temu mieszkanie na prowincji.
Od flippera, wyremontowane pod klucz - po to są flipperzy, żeby nie szukać sobie ekipy do remontu, a i tak jeszcze nie wiesz czy Ci czegoś nie #!$%@?ą.
Cena sensowna - kupiłem od ręki.

Miasto na prowincji jak miasto - jedne biznesy upadają, inne potrzebują ludzi do pracy.

Mam znajomego co robi różne robótki - a to hydraulika, gazownictwo, elektryka, itd.
Gość po 40tce
@dzem_z_rzodkiewki: @majkel88 no tak średnio to liczysz,

W PL Ukrów nie upycha się w Warszawie, Krakowie tylko - są rozrzucani też nad przedmieścia i prowincję.

W Szwecji uchodźców upychają tylko w dużych miastach jak w Sztokholmie - a ceny tam są kosmiczne.
Np. za 10k pln będziesz biedował w Sztokholmie.
Ale na prowincji będziesz żył tłusto - i mam to potwierdzone od polaków, którzy mieszkają tam od lat, jeden w Sztokholmie