Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest dziś sens sięgania po abonament w ofertach operatorów komórkowych, jeśli w ramach ofert na kartę za kilkanaście czy dolne kilkadziesiąt złotych miesięcznie, mam nielimitowane sms-y i połączenia telefoniczne do wszystkich sieci, gigabajty internetu, których nie dam rady przejeść, możliwość włączenia autodoładowań/spięcia z kartą kredytową, czy w końcu możliwość rezygnacji/przesiadki w dowolnym momencie?
Gorszy zasięg? Odkąd od 7 lat mam tel. na kartę, nie miałem jeszcze nigdzie w kraju jakiegoś istotnego problemu z zasięgiem.

Co więc daje dziś jeszcze abonament (bo przecież już nie telefony za złotówkę), że nadal jest w ofertach operatorów, a ludzie po niego sięgają?

#pytanie #pytaniedoeksperta #smartfon #telefony #kiciochpyta
  • 3
@sir_blumental Mam taryfę rodziną w Plusie. 4 numery za 100 zł miesięcznie i w tym jakieś chore ilości internetu, bo wielokrotnie straszyłem odejściem i za każdym razem, pojawiała się magiczna oferta, która akurat pasowała do mojego planu ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale tak szczerze, to mam ten abonament z przyzwyczajenia i wygody, bo ustawiałem płatności automatyczne i nic mnie nie obchodzi. Fakt, że ta oferta pewnie już nie
@sir_blumental:

No obecnie to trochę snobizm jest. Niektórzy jeszcze być może myślą, że abo jest dla poważnych ludzi, prepaidy dla nastolatków. Dawniej było takie nastawienie. W abo, nie możesz zostać odłączonym np wykonując ekstra płatne połączenia na drugi koniec świata, być może jesteś też bardziej priorytetowo traktowany w obsłudze klienta, możesz ustanowić polecenie zaplaty. Wielu pewnie też z przyzwyczajenia podpisuje co 2 lata nowa umowę i bierze nowy telefon(choć to raczej