Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 0
@bonus: tak, właśnie kupiłem LG C3 42" i sprzedałem 3070. Przy czym do AMD będę musiał dokupić zasilacz (teraz mam 650 W).
@Jonn Noo to tak jak mówię, dla mnie wybór jest prosty. XTX bez "dodatków" powiedzmy jest średnio o te 15% lepsza. Natomiast odpalasz wszystkie sprzęciorki, do tego ray tracing, w którym AMD na razie jest gówniane i nagle to RTX będzie o 15% lepszy xD

Pooglądaj sobie różne filmiki jeszcze na YT i się zastanów co dla ciebie będzie lepsze.
@Jonn

@Tak_masz_racje no właśnie planuję używać RT i upscalingu... XTX ma jednak zapas mocy i FSR.

Bierz rtxa w takim razie. Do tego jeszcze #!$%@? się ze sterownikami, które potrafią się po dziś dzień wysypać przy byle update windowsa
@Jonn: xtx jest 30% szybszy https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-4070-ti.c3950 ("relative performance)
W raytracingu bardzo różnie, w większości przypadków lepszym wyborem będzie AMD, w nielicznych grach korzystających z path tracingu jak CP2077 XTX nie ma szans. I path tracing dopiero wygląda imponująco. Podejrzewam, że z czasem takich gier będzie więcej. Do AMD nie potrzebowałbyś kupować nowego zasilacza jeśli obecny jest przyzwoity.

Tak naprawdę obie karty są bez szału jeśli chodzi o cenę, np. porównując do
@Jonn: 7900 XTX, ale odradzam Gigabyte'a - #!$%@? chłodzenie ma.

Lepiej dorzucić parę stów i masz lepsze chłodzenie i karta jest cicha.

Dla mnie głównie przemawia ilość pamięci karty - obecne 8ki i 12tki to jest jakiś nieśmieszny żart, gdzie przy FHD i WQHD potrafi opóźniać z ładowaniem detali, bo za mało pamięci.

Jakbym miał celować to GPU z min. 16 GB a najlepiej 20/24 GB.

@Tak_masz_racje ale #!$%@? farmazony, że
@Tak_masz_racje: SUPER to jest między 4070 ti a 4080 - lekki upgrade.

Ale to nie jest karta, którą się benchmarkuje z flagowcem jak XTX, benchmarkuje się ją z 7900 XT + RTX 4080,
Bo XTX to benchmark z 4080 i 4090.

Żeby nie być gołosłownym - daję wyniki benchmarkowe, co w sumie pokazuje że nie ma czegoś takiego jak "lepszy brand" (no moze pomijając intel arc obecnie).
AMD zarówno pod kątem
serniczekzrodzynkami - @Takmaszracje: SUPER to jest między 4070 ti a 4080 - lekki upg...

źródło: bench

Pobierz