Wpis z mikrobloga

Ha ha! Szach-mat wykopki mówiące, że to dla mężczyzny związek małżeński jest obciążający ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oglądam wykład na temat zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych, uproszcze to i powiedzmy, że chodzi o bruksizm i bóle z nim związane, które często wynikające ze zwiększonego napięcia emocjonalnego (stresu). Zrobili badania na 410 000 osób sprawdzające jakie są czynniki ryzyka wystąpienia tych zaburzeń. I co się okazało? Sama się nie spodziewałam takich wyników xD

Otóż większe ryzyko zachorowania występuje u młodych kobiet po wejściu w związek małżeńskich. Natomiast w przypadku mężczyzn ryzyko spada po wejściu w związek małżeński. Wychodzi na to, że dla pań małżeństwo jest dużo bardziej stresujące niż dla panów xDD

Oczywiście to tylko jedno badanie, które niczego jednoznacznie nie stwierdza, ale grupa badanych była duża i rozbawiły mnie wyniki, dlatego się nim dzielę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #przegryw #malzenstwo #heheszki #medycyna #zdrowie
SkrytyZolw - Ha ha! Szach-mat wykopki mówiące, że to dla mężczyzny związek małżeński ...

źródło: Screenshot_20240128-101838_Chrome

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@hansschrodinger: nie, po prostu chciałam żeby również przegrywy się z tym zapoznały. A przede wszystkim chcę zobaczyć fikołki jakie będą #!$%@?ć żeby wytłumaczyć, że to nie prawda xD Wątpie żeby któryś był w stanie podjąć merytoryczną dyskusję.
  • Odpowiedz
  • 1
@ikimrdbeietocytynal: TMD jest też powiązane z bezdechem sennym, a to schorzenie typowe dla mężczyzn, m.in. dlatego ogólnie to mężczyźni częściej chorują na TMD.

Wiadomo, że można różne wnioski wyciągnąć, mnie rozbawiło to podsumowanie.

PTSD nie dotyczy tylko weteranów i w dzisiejszych czasach dotyczy wielu osób po różnych traumach.
  • Odpowiedz