Wpis z mikrobloga

Chcialem się głębiej zainteresować tematem #nieruchomosci i chciałem spytać mireczków czy mają jakieś ciekawe/mądre stronki/ksiązki/ludzi/konferencje do polecenia w tej kwestii? Tematyka od tego na co uważać, jak sprawdzać mieszkania po analizy rynku, interesuje mnie wszystko byle rzeczowo i na temat, mogą być oczywiście płatne. Chciałbym po prostu lepiej zrozumieć jak np. chce kupić mieszkanie w kamienicy to na co patrzeć żeby kasy nie wtopić, o czym wiedzieć, w krypto/giełdzie mamy kilku polskich "leadów" może niekażdy mądry i obeznany ale zawsze można zobaczyć inną perspektywe.


#nieruchomosci #pytania #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #mieszkania #inwestycje #kapital #kasa #pieniadze #inflacja #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #ekonomia #finanse #dom #doradcafinansowy #mieszkanie
  • 4
  • Odpowiedz
@Trunktwilight: W Polsce książki na ten temat możesz #!$%@?ć do śmietnika, bo rynek nieruchomości jest centralnie sterowany na poziomie rządu i tylko od niego zależy czy ceny rosną czy maleją. Nie trać nawet czasu. U nas wszystko zależy od tego czy deweloperzy przekupili wystarczająco dużo polityków aby im klepnęli kolejne korupcyjne dopłaty, wolny rynek tu nie ma nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
@Trunktwilight: jak ktos wie serio, to sie nie dzieli tym chetnie.
Jest kilka podstawowych zasad:

1/ Lokalizacja jest najważniejsza - im bliżej centrum tym drożej za m2
2/ Jest ekstremalnie trudno znaleźć mieszkanie z fajnym rozkładem (dwustronne, osobna kuchnia)
3/ Nowe budownictwo często nie jest lepszej jakości niż wielka płyta (akustyka między mieszkaniami)
4/ W niższych budynkach lepiej się mieszka niż w wyższych (mniej sąsiadów)
5/ To co widzisz na portalach
  • Odpowiedz