Wpis z mikrobloga

Mirki czym się różni ćwiczenie hip thrust z hantlem na biodrze od ćwiczenia hip thrust ze sztanga na biodrach? Pytam bo robię jedno i drugie ale z hantlem jest mi strasznie niewygodnie, wbija mi soe w kości biodrowe, nie mam jak tego trzymać itp. A ze sztanga jedyne co podtrzymuje to gryf owinięty otulina i kest git. Zatem czy zamiast dwóch tych ćwiczeń moge robić dwa razy to ćwiczenie ze sztanga? #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 7
  • Odpowiedz
@bez_szalu: jeżeli hantel trzymasz z boku, nad jednym biodrem a nie na środku, a druga nogę masz uniesioną to będzie to angażowalo więcej mięśni niż hipthrust, żeby utrzymać miednicę prosto. Dlatego też robisz obie nogi na zmianę.
Jeśli obie nogi są na ziemi a hantel na środku to niczym, po prostu mniej wygodne ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@ZjemCiBuraki jakie masz maksy na daną ilość powtórzeń w zwykłym hiptruscie ze sztangą i takim na jedną nogę? Nie znałem tego ćwiczenia na jedną nogę ale logika mi podpowiada, że coś kosztem czegoś. Może i zaangażujesz inne mięśnie ale też nie pobudzisz aż tak bardzo mięśni, które uczestniczą w hiptruscie ze sztangą ze względu na fakt, że są limity i w pewnym momencie do sztangi dalej będziesz mogła dokładać ciężar, a w
  • Odpowiedz