Wpis z mikrobloga

Mirki taka sytuacja, combo pechowych zdarzeń przy zakupie lokalu, które pozbawia człowieka marzeń o własnych 4 kątach.
Na dzień przed podpisaniem umowy o kredyt BK2%, deweloper przysłał "informację" o braku możliwości sprzedaży lokalu z powodów niezwiązanych ze spółką (konflikt wspólników, jeden z dwóch odmawia podpisania uchwały o sprzedaży - czytaj żona dewelopera będąca w Zarządzie Spółki xD). I chociaż brzmi to absurdalnie, to niestety mam tylko umowę przedwstępną cywilnoprawną, to rozumiem że jedyne czego mogę wymagać to zwrotu podwójnego zadatku i wszystko poszło się j...ć? Szukam prawnika co by ratować ile się da, będę wdzięczny za polecenia.

#nieruchomosci #prawo #odszkodowanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 10
  • Odpowiedz
@Robalo podwójny zadatek to chyba dobra opcja/ nie chce mi się w to wierzyć ale może nie ogarnęli że będą musieli go wypłacić?

wołaj jak coś się wyjaśni
  • Odpowiedz
  • 0
@mkorsov: niestety zadatek to grosze, nie zyskam na tym praktycznie nic, a i tak deweloper się wykpił i zrobił zwrot nie płacąc nawet podwójnej kwoty
  • Odpowiedz
@Robalo: w jakiej formie zawarta umowa przedwstępna? Jeżeli w formie aktu notarialnego, to na spokojnie możesz dewelopera pozywać o zobowiązanie go do złożenia oświadczenia woli (tzw. konstytutywne orzeczenie sądu). W razie korzystnego dla Ciebie rozstrzygnięcia, prawomocne orzeczenie sądu zastępuje oświadczenie woli dewelopera (sąd niejako "zawiera" umowę z tobą za niego).

Inna kwestia jest taka, że takie postępowanie może długo potrwać i zapewne w tym czasie stracisz możliwość uzyskania preferencyjnego finansowania z
  • Odpowiedz
@Robalo: znowuż, jeśli na pewno to jest strus, to jego żona kontroluje potem wszystkie współdzielnie ich osiedli, wiąże się to z tym, że gwarancyjne naprawy części wspólnych potem nie chcą robić, bo niby co, żona od męża by takie rzeczy wymuszała, kto to widział. Domyślam się że to jest standard w regionalnych janusz-deweloperkach.
  • Odpowiedz
I chociaż brzmi to absurdalnie, to niestety mam tylko umowę przedwstępną cywilnoprawną, to rozumiem że jedyne czego mogę wymagać to zwrotu podwójnego zadatku i wszystko poszło się j...ć? Szukam prawnika co by ratować ile się da, będę wdzięczny za polecenia.

@Robalo: Tak, od tego jest ten zadatek, że oni mają ci go zwrócić i tę sama kwotę również przelać w ramach odszkodowania, jeśli oni się wycofają z sprzedaży.

Ile % wartości
  • Odpowiedz
  • 0
@najbardziej-lysy: nieee, to lokalna rodzinna firma spod Poznania.

@Baylon niestety ta jak napisałem, umowa przedwstępna tylko cywilnoprawna, brak poświadczenia notarialnego - nauka na przyszłość.
Dzięki za pomysły za co można się domagać ewentualnego odszkodowania!

@lycaon_pictus tylko 3%, a człowiek się cieszył że mniej zadatku to więcej zostanie na jakieś wykończenie :/
  • Odpowiedz