Wpis z mikrobloga

Cororczna przypominajka dla nowicjuszy

Nadrzędną rolą trenerów personalnych nie jest wam pomóc w starcie, tylko wydoić z was maksimum hajsu.

Jeśli myślicie że weźmiecie 3-6 treningów i treneiro pokaże wam, co i jak, abyście mogli sami trenować to się grubo mylicie.

Nawet ułożony trening będzie zrobiony tak abyście jak najszybciej nie widzieli rezultatów i musieli się konsultować ponownie.

Tylko znajomi (lub znajomi trenerzy) + internet + obserwacja koksów na żywo w akcji.

#silownia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwsze tru

Drugie, jak weźmiecie trenera, który przypilnuje Was na 6 treningach to już dalej, przy odpowiedniej motywacji i kontroli będzie szło o wiele lepiej niż jakbyście mieli być w tym totalnie zieloni.

Trzy, jak zaczynasz na siłowni i masz ułożony trening, to pierwsze rezultaty będą już widoczne po dwóch tygodniach. Ciało początkującego szybko łapie pierwsze mięśnie i nawet te najpopularniejsze treningi fbw z neta dadzą wam efekty.
  • Odpowiedz
  • 1
weźmiecie trenera, który przypilnuje Was na 6 treningach


@Pociesz: 90% będzie robiła wszystko żeby "pacjenta" przypadkiem nie usamodzielnić, zero tłumaczenia itp. oczywiście wyjątki się zdarzają

FBW z neta przy odpowiedniej diecie będzie dawało efekt u większości i przez dłuuugo długo, jakbym zaczynał to bym kazał trenerowi pokazać co i jak i jak najszybciej się zawijał, a najlepiej zrobił 2 miesiące treningów na maszynach wcześniej na wzmocnienie, bo większość wykopków nowicjuszy
  • Odpowiedz
@Radek41: ja jako trener nauczę w 1-2 treningi tak ze ktoś będzie robił akceptowalnie boję i sobie krzywdy nie zrobi. A u osób zaawansowanych zazwyczaj przełamuje stagnacje po ich podejściu samemu lub z innymi trenerami lub prowadzę ludzi do zawodów
  • Odpowiedz
@Radek41: ale racja większość kolegów z branży szczególnie Ci co robią personale i odbili się od internetu to - xD fbw na maszynach i smithcie i naprawdę robienie wszystkiego aby nikt się nic nie nauczył
  • Odpowiedz
@Kasahara poza bojami podstawowymi trener na żywo służy mi do tego żeby zweryfikować jakość wykonywanego przeze mnie ćwiczenia i podpowiedzieć coś np. w rozgrzewce.

Wydaje mi się, że nawet takie spotkania na 1 trening maja sens i mogą sporo wnieść.

Ostatnio np. czulem ze prostowniki mi sie pompuja przy ohp. W efekcie czego ogarnalem sobie dwubojarza i spotkałem się tak na sesję 60 minutową na ponowna naukę OHP i bardzo sobie
  • Odpowiedz
@Kasahara: ja osobiscie nie widuje trenerow z fbw na maszynach ale za to silownia jest pelna trenerow i ich cwiczen w dziwnych wariacjach - wyciskanie lezac kettli (ustawionych do gory dupa), wyciskanie lezac na pilce, wyciskanie żołnierskie na jednej nodze, wioslowania w planku i inne dziwne "cwiczmy cale cialo jednym cwiczeniem". Czasem mam wrażenie, ze oni tym poczatkujacym tak komplikuja by goscie mysleli ze to fizyka kwantowa i rzeczywiscie zs
  • Odpowiedz