Wpis z mikrobloga

No i po pozytywnej mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Choroba uderzyła nagle i nie wiem kiedy się pozbieram.
Trzymajcie kciuki.

Dla niewiedzących - schizofrenia paranoidalna.
Tak, zdiagnozowana u psychiatry - a nawet dwóch.

PS. Okazało się, że naprawdę choruję, więc trzeba wrócić do leczenia.
Tak, rzuciłam leczenie, bo myślałam, że jestem zdrowa - klasyk. Mój psychiatra nawet w szoku nie będzie.
Czemu rzuciłam? Myślałam, że jestem zdrowa i mi się wydaje, że jestem chora. Brałam duże dawki i źle się czułam i stwierdziłam, że psychiatra mnie faszeruje bez powodu. A po prostu leczenie to trochę skakanie po lekach i szukanie właściwych.

#schizofrenia #psychiatria
smuteczek2000s - No i po pozytywnej mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Choroba uderzyła nagle i nie wie...

źródło: temp_file5710795318716126423

Pobierz
  • 63
@FejsFak: widzę po tym #!$%@?, że #!$%@? się znasz. Coś przeczytałeś, wiesz przeciętnie więcej i forsujesz swoją tezę, bez głębszej refleksji. To jest "nieco" bardziej skomplikowane, niż luźno rzucone hasła takie jak przepisywanie srri, zalew neuroprzekaźników, czy system immunologiczny.
I tak, psychiatria jest nauką. Opartą nie tylko o badania, ale również podstawy fizjologii mózgu, a nadto posiłkująca się aspektami typowo psychologicznymi.
widzę po tym #!$%@?, że #!$%@? się znasz


@Saprofit: ja Ci mogę to napisać bardziej szczegółowo ale i tak byś cycu nic nie zrozumiał - dokształć się a potem możemy wrócić do dyskusji bo ewidentnie masz spore zaległości w temacie - świat poszedł do przodu od ostatniego czasu jak byłeś w szkole.
I tak, psychiatria jest nauką.


@Saprofit: taką nauką, że nie odzwierciedla stanu nauki jaki mamy na dzień dzisiejszy - dodaj z przodu "pseudo" i wszystko będzie się zgadzać
@FejsFak: nie myl nauki z medycyną, bo ta zawsze jest konserwatywna i nie bez przyczyny dość zachowawcza.
Poza tym gościu... ciebie przerasta remont domu, a co tu będziesz mnie pouczać o warsztacie naukowym xD
Ale jak tak chcesz, to proszę bardzo, napisz wszystko szczegółowo. Daję tyle czasu, ile potrzebujesz. Myślę, że wyrobisz się w 2-3 dni. Ja później odniosę się do tego ze szczegółami.
@Saprofit: coś Ci tam później podrzucę żebyś się dokształcił. Jesteś psychiatrą? Potrafisz czytać badania naukowe w języku angielskim? Nie będę Ci tego tłumaczył przecież.
@Saprofit: powiem Ci tak, sam sobie szukaj - czemu ja mam marnować czas na Twoją edukację? Nikt mi za to nie płaci. Masz rączki i masz mózg - użyj internetu, tam jest cała wiedza ludzkości i najnowsze badania są publikowane od razu.
@FejsFak matkobosko jaki ty jesteś zakompleksiony @Saprofit ci normalnie odpisał na pierwszą wiadomość, a ty się od razu zacząłeś rzucać jak gówno w worku, wyzywanie od psycholi itp. patrząc na twój kontent można by pomyśleć o tobie dokładnie to samo
@PodniebnyMurzyn: a daj spokój, dyskusja z kimś, kto się naczytał i wyznaje jedną słuszną teorię wyjaśniająca kompleksowe zagadnienie, jest bezprzedmiotowa. Jak widzisz, możesz narazić się na wulgaryzmy, wyzywanie i ogólną atmosferę wrogości zamiast otwartości i ciekawości. Ale wyraźnie widać, że ostatnimi czasy @FejsFak jest dość kliniczny w odbiorze ( ͡ ͜ʖ ͡)