Wpis z mikrobloga

#omrik informuje:
ROK OGRANICZENIA WOLNOŚCI DLA PREZESA FUNDACJI "PRO PRAWO DO ŻYCIA" ZA HOMOFOBICZNY HEJT!

Mariusz Dzierżawski to prezes fundacji Pro Prawo do Życia, znanej z jeżdżących po miastach furgonetek, na których głoszone są homofobiczne hasła. I właśnie za taką kampanię został skazany.

Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł karę 1 roku ograniczenia wolności, w tym czasie Dzierżawski musi pracować na cele społeczne po 20 godz. miesięcznie. Ma również zapłacić nawiązkę 15.000 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Sprawa toczyła się z powództwa Stowarzyszenia Tolerado z Gdańska. To oni poczuli się urażeni słowami, jakie puszczano z głośników "homofobusów", typu: "Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej", "Tacy chcą edukować twoje dzieci! Powstrzymaj ich!".

Sąd w Gdańsku uznał, że uliczna kampania przeciwko społeczności LGBT była oparta na fałszywych tezach i miała cechy mowy nienawiści.

W obronie Dzierżawskiego stanęły takie tuzy polskiej nauki, jak Robert "Krużganek Oświaty" Bąkiewicz, czy Rafał Ziemkiewicz. Twierdzą, że to nienawistna kampania było "informowanie o czynach potwierdzonych statystycznie".

Tymczasem sąd podkreślił, że przytoczone przez Dzierżawskiego wynik "badań naukowych" w istocie takimi nie były. To opinie skompromitowanego pseudonaukowca Paula Camerona, który od lat głosi teorie wymyślone przez samego siebie. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wykluczyło go ze swego grona za kłamstwa w ramach swoich "badań".

Sędzia Mariusz Kaźmierczak w uzasadnieniu wyroku odniósł się do rzekomej "naukowości" haseł Pro Prawo do Życia, powołując się na raport Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

- Dane w państwowych raportach są całkowicie sprzeczne z tezami głoszonymi przez oskarżonego, np. że czyny pedofilskie zdarzają się u osób homoseksualnych 20 razy częściej. Ścisłe dane liczbowe przeczą tym tezom - mówił sędzia.

Ponadto wskazał na stanowisko seksuologów:

- Zarząd Główny Towarzystwa Seksuologicznego nakazuje rozróżnić między homoseksualizmem a pedofilią, a teza, że osoby homoseksualne mają szczególną skłonność do seksualnego wykorzystania dzieci jest nadużyciem i domeną ludzi uprzedzonych i niekompetentnych - dodał.

Wyrok jest prawomocny.
#bekazprawakow #prawo #kryminalne #polska #polityka #aborcja
robert5502 - #omrik informuje:
ROK OGRANICZENIA WOLNOŚCI DLA PREZESA FUNDACJI "PRO PR...

źródło: Screenshot_2024-01-22-08-56-41-740

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@budyniowy_hatifnat: No dla mnie zamykanie za po prostu mówienie czegokolwiek to jest za daleko posunięte. Co do konfederacji, może nie nazistami, ale faszystami się ich określa, robią to niektóre osoby publiczne i słychać tylko uśmiechnięte przyklaskiwanie.
  • Odpowiedz
@kochamcovid: jakoś tak mi wyszło, miałem na myśli to samo. Czy pucha to właściwa kara, nie wiem, ale nie czytałem pełnego wyroku. Jeżeli facet pomawia w oparciu o kiepskie badania, to mu się należy, bo to tylko wytrych typu "LICZBY TO MUWIOM".
  • Odpowiedz
@robert5502: Sporo osób chyba też nie rozumie, że nawet fakty odpowiednio podane mogą tworzyć nieprawdziwą narrację, niewypowiedzianą sugestię, negatywne skojarzenia- nawet w sejmie teraz mamy przykład z powtarzaniem o koalicji 13 grudnia.
Ciekawe jak tacy ludzie poznają ze sobą znajomych:
"Cześć, Kasiu. Mężczyźni dokonują gwałtów częściej między innymi przez przewagę fizyczną. To jest Wojtek- jest wyraźnie silniejszy od ciebie. Zostawie was teraz samych.
ALE JA TYLKO PODAWAŁEM FAKTY! NIE POWIEDZIAŁEM
  • Odpowiedz