Wpis z mikrobloga

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego rząd Tuska, ot tak, likwiduje prace domowe w szkołach? I co zostaje wprowadzone w zamian? Dla mnie jedynym sposobem nauczenia się czegoś było usiąść i na spokojnie zrobić te zadania z matmy czy przyrki. Z samych lekcji mało wynosiłem bo w zasadzie zawsze byłem zaspany albo rozkojarzony. Już widzę jak dzisiejsze dziecioki utrzymują 100% koncentracji na lekcji i zapamiętują wszystko xD Zwolennicy tego pomysłu mówią że w dzisiejszych czasach bardziej liczy się umiejętność wyszukiwania informacji a nie ich zapamiętanie. Zgoda, zatem jak człowiek ma się nauczyć tej umiejętności, jak nie przy okazji prac domowych? Poza tym etap samodzielnego szukania informacji na prawdę zaczyna się dopiero na studiach, bo wcześniej wystarczy zapamiętać parę faktów i umieć podstawić wartości do wzoru.
#szkola #edukacja #polska
  • 8
Dla mnie jedynym sposobem nauczenia się czegoś było usiąść i na spokojnie zrobić te zadania z matmy czy przyrki.


@Blackhorn: Czyli należysz do małego procenta.

Z samych lekcji mało wynosiłem bo w zasadzie zawsze byłem zaspany albo rozkojarzony.


@Blackhorn: Czyli dla ciebie odpowiedniejsze byłoby nauczanie domowe, które prawactwo chce zwalczać bo nie można przepchnąć katolickiej propagandy do młodych głów xd

Poza tym etap samodzielnego szukania informacji na prawdę zaczyna się